Hea Teatri auhinna pälvis Piret Rauk (2)

Hea Teatri auhinna pälvis Piret Rauk

PIKAPÄKK KADUS ÄRA: Viimati astus Piret üles Kuressaare Linnateatri lastelavastuses "Pikapäkk kadus ära". Foto: Egon Ligi

Eesti teatrikriitikute ühenduse iga-aastase Hea Teatri auhinna (HTA) laureaat on Kuressaare Linnateatri juht ja näitleja Piret Rauk.

Auhinnaks on Ave Nahkuri spetsiaalselt laureaati iseloomustavatel teemadel loodud maal, mis anti eile õhtul pärast “Oma saare” etendust Kuressaares üle.
Teatrikriitikud hindavad Piret Raugi kangete ja vaprate saare naiste rolle Saaremaa-ainelistes lavastustes “Vares” (2009, lavastaja Raivo Trass), “Rääkivad kivid” (2010, lavastaja Tiit Palu) ja praegu mängukavas olevas lavastuses “Oma saar” (lavastaja Raivo Trass).

Hea Teatri auhinna vääriline on Raugi süvenenud pühendumine Kuressaare teatri oma näo kujundamisel. Rauk on teatris kujundanud isikupärase ja allahindluseta repertuaari, kus Saaremaa oma lugude kõrval on nõudlik maailmaklassika ja tänapäevadramaturgia. Samuti on märgata töö- ja mängurõõmu tagasitoomist ja hoidmist teatriperes.
Kaasatakse põnevaid külalisnäitlejaid ja -lavastajaid, kes moodustavad loominguliselt särtsakaid kooslusi.
Kuressaare teatri Eesti kultuurimaastikule trügimist näitab ka 2011. aastal pälvitud teatriaasta auhind: Guido Kanguri meeskõrvalosa preemia Kuressaare Linnateatri lavastuses “Hind” (lavastaja Heiti Pakk).

Tunnustus tõsisele suhtumisele

Hea Teatri auhind on Eesti teatrikriitikute ühenduse iga-aastane tunnustus. HTA antakse loominguliste saavutuste eest, mida teatrist kirjutajad peavad tähelepanuväärseks Eesti teatripildis või loomeloos. HTA ei märgista ilmtingimata hooaja tipplavastust või -rolli, vaid tunnustab pigem teatritegijat või kollektiivi, kelle loomingulised põhimõtted ja saavutused kõnelevad tõsisest suhtumisest teatrikunsti ja seda mitte ainult viimasel hooajal.

Varasemad HTA laureaadid on Guido Kangur (2002), Andres Noormets (2003), Aleksander Eelmaa (2004), Marika Vaarik (2005), Aare Toikka (2006), Võru Teatriateljee (2007), Priit Raud (2008), Katariina Lauk (2009), Raimo Pass (2010).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 133 korda, sh täna 1)