Säästukaart Plussile joosti tormi (21)

Säästukaart Plussile joosti tormi

LÄHEB KAUBAKS: Kuressaarlase Monika Epelbaumi (paremal) näostki on näha, et Säästukaart Plussi omanikuks saamine teeb talle heameelt. Evely Randrüüt eile rõõmsameelsetest klientidest puudust ei tundnud. Foto: Tõnu Veldre

Eile kasutas ligi sada saarlast Rae kaupluses võimalust soetada endale tasuta ETK Grupi püsikliendi maksekaart Säästukaart Pluss, mis annab ostjaile võimaluse saada soodustusi, koguda punkte ja maksta ostude eest. Kaartide väljastamine jätkub täna Raes ja homme Orissaare kaubanduskeskuses.

Saaremaa kaubamajas kehtib Säästukaart Plussiga maksjatele eile alanud allahindluskampaania 15. aprillini. Mullu 8. detsembril käivitunud ainulaadne pankadest sõltumatu kliendikaardi makselahendus on lühikese ajaga Eestis päris populaarseks saanud.
Eile Kadi raadios uudse kliendi-kaardi kohta teavet jaganud ETK Finants juhatuse esimees Piret Paulus rõhutas, et Eestis on Säästukaardi omanikke juba üle 350 000. Kõik nad on ETK-le lojaalsed kliendid. Säästu-
kaart Plussi on maksevahendina kasutusele võtnud enam kui 6000 Eestimaa elanikku.
“ETK-s leidsime sellise maksekaar-di lahenduse, mis võimaldab kliendile pakkuda kõiki hüvesid korraga. Sisuliselt saab klient selle kaardiga hinnasoodustusi, koguda boonuspunkte ja ka maksta. Maksekaardina töötab Säästukaart Pluss pankadest sõltumatult,” teavitas Piret Paulus.
ETK Grupi aastakäive küündis mullu ligi 400 miljoni euroni. “Kuna kliendid järjest enam tasuvad ostude eest pangakaardiga, siis loomulikult eelistame seda situatsiooni, kus me ei pea kaardimakse teenindamise eest pankadele teenustasu maksma. Kokkuhoiu arvelt saame kliendile pakkuda paremaid soodustusi,” märkis Paulus.

18. aprillist on Säästukaart Plussi omanikele suur hulk kaupu täiendavate soodustustega.
“Uue kaardi omanikule on mõeldud ka mitmed kampaaniad, nagu sel nädalal Saaremaa kaubamajas. Kui klient eelistab meie maksekaarti teistele võimalustele, siis premeerime teda boonuspunktidega. Kui tavalise säästukaardi omanikud teenivad ostu registreerimisel boonuspunkte, siis Säästukaart Plussiga maksmisel saab tarbija 10 protsenti juurde,” rääkis Paulus.
Kliendid on uue kaardiga makstes tõmmanud paralleeli kas telefoni- või elektrimaksetega, ehk teisisõnu läheb täna sooritatud ostu eest kliendi pangakontolt vastav summa otsekorraldusega maha määratud maksepäeval.
Kui pangad on sularahaautomaate väiksemates kohtades maha võtnud, siis Säästukaart Pluss võimaldab kliendil tarbijate ühistu kauplustest sularaha välja võtta. “See on inimestelt sooja vastuvõtu leidnud. Paljude jaoks on see lähem võimalus oma pension või palk sularahas ilma täiendava sõiduta kätte saada,” rääkis Piret Paulus.

Igale Säästukaart Pluss püsikliendikaardi omanikule määratakse limiit, mille ulatuses saab ta kaarti makseteks või sularaha väljavõtmiseks kasutada. Limiiti saab tagastada kas otsekorraldusega või siis kliendi enda tehtud pangaülekandega. Lisaks saab kaarti kasutada ka ettemaksukaardina, mis aitab ETK klientidel kulusid veel paremini kontrolli all hoida. Boonuspunktid kantakse kliendi kontole järgmise kuu 6. päevaks ja nendega on võimalik tasuda ostude eest ETK Grupi kauplustes.
Piret Paulus kummutas paljude inimeste hulgas levinud arvamuse Säästukaart Plussist kui krediitkaardist. “Säästukaart Plussi juures on kliendil see valik, kas võtta see kaart limiidiga või ilma limiidita. Kuna uut kaarti saab kasutada ka deebetkaardina, siis ei saa väita, et see oleks krediitkaart. Pakume sellist arveldusviisi, mis kliendile sobib. Teeme seda intressivabalt, andes kliendile maksetähtaja,” toonitas Paulus.

Mida teha aga inimestega, kes Säästukaart Plussiga ostes maksepäeval võlglasteks jäävad, kuna nende pangaarvel pole lihtsalt raha? “Tegelikult on meie kliendid väga lojaalsed. Lühiajalised makseviivitused on tekkinud eelkõige sellest, et klient ei ole kõigest täpselt aru saanud. Kui otsekorralduse kuupäeval pole ülekannet mingil põhjusel tehtud, siis võtame kliendiga ühendust. Põhjused on olnud erinevad – palga mittelaekumine või ülekande hilinemine jne. Alati oleme lahenduse leidnud,” kinnitas ETK Finants juhatuse esimees Piret Paulus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 557 korda, sh täna 1)