Kolme päeva jooks sai uue võidumehe (FOTOD)

Kolme Päeva Jooks sai uue võidumehe

UUS VÕITJA: Kaur Kivistik täiendas kolmepäevajooksu võitjate nimekirja. Foto: Raul Vinni

Reedest pühapäevani toimunud 39. Saaremaa Kolme päeva jooksu võitjate nimistusse lisandus uue nimena Kaur Kivistik. Oma järjekordse jooksu läbis ka võistluse idee algataja Tõnu Vaher, kes ainsana on jooksnud kõikidel kolmepäevajooksudel.

Kuressaares ja Sõrves kolme päevaga joostud maratonidistants-jooksul näitas Kaur Kivistik oma võimeid just kahel viimasel etapil. Kui ta esimesel päeval pidi 10 km distantsil leppima alles kolmanda kohaga Sergei Tšerepannikovi ja Viljar Vallimäe järel, siis teisel päeval Sõrves (16,195 km) ja kolmandal päeval Kuressaares (16 km) ta teistele enam võimalust ei andnud.

Viimasel päeval kahe päeva kokkuvõttes viitstardist lähtunud Kivistiku edu oli juba üks minut ja 41 sekundit. Tartu noormees endale hinnaalandust ei teinud ja suurendas liidriseisusele kohaselt edu veel pea minuti võrra. Kolme päeva kokkuvõttes läbis ta maratoni ajaga 2.15.41. Teiseks tuli Sergei Tšerepannikov (2.19.58) ja kolmandaks varem kuus korda siinse jooksu võitnud Sergei Košelev (2.19,58).

“Kolmepäevajooksus on oluline, kes jõuab viimasel päeval esimesena finišisse, mitte see, kes võidab esimesel või teisel päeval,” rõhutas Kaur Kivistik Jooksuportaalile antud intervjuus.

“Viimasel päeval tundsin küll, et jalad on natuke rasked, aga enesetunne oli võrreldes kahe esimese päevaga palju parem,” nentis Kivistik.

Naistest võitis suure eduga Londoni olümpiamaratonil jooksnud Evelin Talts, kelle koguaeg oli 2.36.19. Naistest oli teine Annika Rihma ja kolmas Merill Mägi.

Saarlastest oli parim Kalev Õisnurm, kes tuli 17. kohale ajaga 2.32.27. Kui jooksu alguses võis loota, et parima saarlase koha haarab Ando Õitspuu, siis astus Torgu noormees rajalt kõrvale juba esimese etapi kahe kolmandiku läbimise järel. Õitspuu ütles Saarte Häälele, et jõud on täiesti otsas ja ta ei suuda tempoga kaasa minna.

Kalev Õisnurm ütles oma jooksu kohta, et oli ja ei olnud ka. Samas märkis ta, et mingit eritreeningut ta selle jooksu jaoks ei teinud ning läks jooksma mõttega, et tuleb, mis tuleb. Õisnurm oli teine M40 arvestuses, kus kaotas vaid Košelevile.
Naistest oli saarlannadest parim Annika Vaher, kes finišeeris neljandana. Vaheri aeg oli 2.57.09. Enne viimast päeva ütles Annika Vaher Saarte Häälele, et esikolmiku vastu polnud tal kohe alguses mingit lootust. “Nad on ju profid,” naeris Vaher. Kaks parimat saarlast said eriauhinnana ka Saarte Hääle aastatellimuse.

Põhijooksu kõrval joosti ka noortejooksu, kus kolme päevaga läbiti 8,24 km. Seal oli saarlaste parim teise koha saanud Taavi Rand. Noortejooksus sai kolme päeva tulemuse kirja 53 jooksjat.

Oma 39. jooksu läbis ka jooksu algataja Tõnu Vaher, kelle koht oli seekord 342. M55-klassis oli ta 8. Vaheri jooksuaeg oli 4.16.42.

39 jooksuga on Vaher nüüdseks läbinud veidi rohkem kui 1682 kilomeetrit.

Saaremaa selleaastane jooks oli rekordiline ka osavõtjate arvu poolest. 410 startinust lõpetas 382 jooksjat. Eelmine rekord oli möödunud aastal, kui startis 364 ja lõpetas 350 jooksjat.