Lugeja küsib

Töötaja lahkus meilt töölt ette teatamata ja meile teadmata suunas, mistõttu olime sunnitud talle töölepingu üles ütlema. Töötajast jäi maha tööleping. Kas tööandjana peaksin selle töötaja töölepingu alles hoidma? Ja kui pikka aega sellisel juhul?

Vastab tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:
Töölepingu seaduse (TLS) § 5 lõike 5 kohaselt säilitab tööandja töölepingu kirjalikku dokumenti (tavaliselt töölepingut) selle kehtivuse ajal ning 10 aastat töölepingu lõppemisest arvates. Seega peaksite nimetatud töötaja töölepingut säilitama talle töölepingu ülesütlemise järgselt veel 10 aastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)