Juhtkiri: Kas olemegi kaltsuka-rahvas? (1)

See, et kauplus A & G, üks Kuressaare väheseid uute ja kvaliteetsete rõivaste poode uksed suleb, pole just meeldiv uudis. Ilmselt ka neile mitte, kes poe püsiklientide hulka ei kuulu.

Mõnes suuremas linnas, kus poode jalaga segada, on vist üsna ükskõik, kui mõni neist oma tegevuse lõpetab. Meretaguse maa pealinnas on asjad aga pisut teisiti.

Tähendab ju see, et Kuressaares jääb valikut ja võimalusi veel vähemaks. Olgugi, et siinne valik on suuremates linnades pakutavaga võrreldes palju kasinam ja “aled” väiksemad.

Aga just meie kaupluste väiksema valiku ja soolasemate hindade pärast eelistab maksujõulisem rahvas oma ostud mujal teha. Kas siis pealinnas või lausa välismaal.

Seda, et kvaliteetse teksapaari või kingad näiteks Helsingist tükk maad odavamalt kätte saad kui kodumaal, teab mõnigi, kes teisel pool lahte käies on ühtlasi oma garderoobi täiendanud. Internetikauplusest ostmiseks aga ei pea sa isegi arvuti tagant lahkuma.

Kui aga mandrile šoppama ei jõua, ammugi välismaale, internetis poodelda aga ei söanda, mis siis üle jääb? Õige vastus: “Kaltsukad!”

Teise ringi poode meil õnneks jagub. Nende kliente ilmselt samuti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 220 korda, sh täna 1)