Lugeja küsib

Töötaja esitas avalduse töölepingu lõpetamiseks, aga oma eelviimasel tööpäeval haigestus ja oli kokku kolm nädalat haiguslehel. Kas meie ettevõte tööandjana peaks töötajale maksma esitatud haiguslehe 4.–8. päeva eest haigushüvitist või mitte?

Vastab tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:

Tulenevalt töötervishoiu ja tööohutuse seaduse § 122 lõikest 1 maksab tööandja töötajale hüvitist haigestumise või vigastuse neljanda kuni kaheksanda kalendripäeva eest 70 protsenti töölepingu seaduse § 29 lõikes 8 sätestatud korras arvutatud töötaja keskmisest töötasust. Tööandja maksab haigushüvitist kuni töösuhte lõpuni, pärast töösuhte lõppu ta (nüüd juba endisele) töötajale enam hüvitist maksma ei pea. Eelviimane ja viimane tööpäev olid küsimuses nimetatud töötajal haigushüvitise omaosaluse päevad ning 4. haiguspäevaks oli tema töösuhe teie ettevõttega juba lõppenud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 264 korda, sh täna 1)