Juhtkiri: Kui pole mahe, olgu kohalik

Just nii võiks öelda õpilastele koolisööklates pakutavate roogade kohta. Ja paistab, et meie koolisööklad eelistavadki toiduvalmistamisel kasutada just kohalikku kraami.

Muidugi oleks mahetoorainetest tehtud toit hea, aga mis kallis, see kallis, peavad koolid tõdema. Kui õpilase koolilõuna hind on kõvasti alla euro, peab mahetoidu vaaritamise asemel otsima teisi, odavamaid võimalusi.

Tore, kui see soodsam võimalus on kohaliku tooraine kasutamine odavama, kuid kaugemalt toodu asemel. Usaldatakse ju kodu lähedal kasvanud põllu- ja aiavilju rohkem, kui kaugelt toodud ja ei-tea-milliste mürkidega pritsitud kraami.

Muidugi võib ju öelda, et ka kohalik põllumees kasutab ehk oma põllul kemikaale, kuid kindlasti mitte suurel määral, väiketootjate kaup aga ongi enamasti mahe, isegi kui see on ökomärgita.

Ajal, mil kooliaiad on pigem erand kui reegel, tasub kiita ka neid koole, kes on suutnud oma köögivilja ja maitserohelise kasvatamiseks mõeldud maalapi säilitada ning seda innukalt harivad. Nii on kindlamast kindel, et toit on värske ja kvaliteetne.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)