Lugeja küsib

Meie töötaja haigestus välislähetuse ajal ja jäi lühiajalisel haiguslehel oleku ajaks lähetuskohta. Tahaksin tööandjana teada, kas peaksin töötajale maksma välislähetuse päevaraha ka haiguslehel oldud aja eest?

Vastab tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:

Töölähetusega kaasnevate kulude hüvitamist ja välislähetuse päevaraha tingimusi ning miinimummäärasid reguleerib Vabariigi Valitsuse 25. juuni 2009. a määrus nr 110 “Töölähetuse kulude hüvitiste maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord”, mille § 4 lg 1 sätestab, et teeloleku ja lähetuskohas viibimise aja eest makstakse töötajale välislähetuse päevaraha, kui välisriigis asuv lähetuskoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel asula piirist, kus paikneb töö tegemise koht.

Nimetatud määrus mingeid erisusi päevarahade maksmisel haiguslehtedega seoses välja ei too, seega päevaraha mittemaksmiseks alus puudub. Tegemist ei ole töötasuga, vaid sisuliselt hüvitisega töötajale tema välismaal viibimise ajal tehtud tavapärasest suuremate kulutuste eest (näiteks toidu ostmiseks).

Tööandjal tuleks lähtuda päevaraha maksmise eesmärgist ehk kokkuvõttes: kui töötaja viibib välislähetuses, siis olenemata tema haigusest tuleks talle päevaraha maksta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 247 korda, sh täna 1)