Saarlased sõitsid Orkaanile (1)

Saarlased sõitsid Orkaanile

ORKAANIKS VALMIS: Kapral Ojar Sepp ja nooremseersant Martin Lember arutavad neile antavaid võimalikke jaoülema ülesandeid õppusel. Foto: Sander Ilvest

Eile õhtul asus Kuressaarest Pärnu poole teele kompanii jagu mehi – sadakond laigulistes riietes kaitseliitlast. Abijõududeks staapi, toitlustama ja esmaabi andma saadeti ka 10 naiskodukaitsjat.

Tänavune suurõppus Orkaan toimub sedakorda Pärnumaal ning nädalavahetusel koguneb lahingutesse ligemale 1000 riigikaitsjat.

Õppuse legendi järgi läheneb vastane kirdest Paide maan-tee joonel edela suunas ja püüab jõuda Kaitseliidu Pärnumaa maleva tagalakeskusse Eametsas. Kaitse tõkestab vastase edasiliikumist Selja ja Sindi vahel viivituslahingutega, sõjaplaani kuulub ka vasturünnak, teatas Kaitseliit.

Ründavat vastast kehastavad Lääne- ja Saaremaa kaitseliitlased, keda osaliselt toetavad Harju ja Järva malevlased ning õhuvägi. Reedel algav õppus lõpeb pühapäeva pealelõunal rivistusega Tori kiriku esisel platsil.

Tänavune Kaitseliidu Saaremaa, Lääne ja Pärnumaa maleva ühine suurõppus Orkaan on järjekorras seitsmes. Möödunud aastal toimus suurõppus Saaremaal, järgmisel aastal toimub Orkaan aga Läänemaal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 138 korda, sh täna 1)