Elve Lepik on üks aasta vabatahtlikest (2)

Elve Lepik on üks aasta vabatahtlikest

TÄNUÜRITUSEL: Vasakul Elve Lepik koos tütretütar Hanna ja tütar Anuga. Foto: Presidendi kantselei

Pühapäeval tunnustas president Toomas Hendrik Ilves aasta vabatahtliku tiitliga ainsat Saare maakonnast esitatud nominenti, Anseküla põllumeeste seltsi juhatuse liiget Elve Lepikut, ja veel üheksat laureaati.

“Pisut üllatav oli. Ning ikka heameel ka, sest seda tööd on ju väga palju aastaid tehtud,” ütles Elve Lepik Saarte Häälele, lisades, et rõõmu teeb ka see, et keegi on arvanud, et vabatahtlik töö väärib tunnustamist.

“Vabatahtlikkust on meie ümber üksjagu ja võiks veelgi rohkem olla. Inimesed võiksid julgemalt üht-teist teha, et oma elu muuta,” märkis Lepik, kes sai presidendi tänukirja ja kaunilt kujundatud hõbedase rinnamärgi.

Elve Lepiku esitasid Eesti aasta vabatahtliku nominendiks Anseküla põllumeeste selts ja Salme vallavalitsus. Elve Lepik on põline sõrulane, kes on enam kui 25 aastat aktiivselt tegutsenud Anseküla piirkonna elu paremaks muutmise nimel.

1991. aastal asutatud Anseküla põllumeeste seltsi juhatuse liikmena hoolitseb Elve kogu raamatupidamise ja dokumentatsiooni eest ning on olnud seltsi kooshoidja ka vähemaktiivsetel aastatel.

Viimasel kümnel aastal on Elve koostanud ja juhtinud Anseküla seltsimaja juurdeehituse projekte ja korraldanud talguid. Elve järgmine suurem ettevõtmine on Anseküla seltsimaja katusekorrusele kontori väljaehitamine kohalikele koduloo- ja pärimusekogujatele ning ettevõtjatele.

Tunnustamiseks esitatud 49 kandidaadi seast tegi valiku komisjon, kuhu kuulusid Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse ja selle nõukoja, siseministeeriumi ja presidendi kantselei esindajad.

Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse juhataja Tuulike Mänd selgitas, et tänavu tunnustati eelkõige neid inimesi, kes ei sära tingimata oma ühenduste eesliinil, kuid on regulaarselt tegutsedes ja mõnikord isegi rutiinseid ülesandeid täites loonud kindla vundamendi vabaühenduste eesmärkide täitmiseks.

Tänuüritusega Tartu loomemajanduskeskuse saalis tähistati ühtlasi 5. detsembril peetavat rahvusvahelist vabatahtlike päeva. Tunnustamisüritus algas piduliku tseremooniaga, kus kõnelesid president Ilves ja Tuulike Mänd ning esines ansambel Kriminaalne Elevant.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 631 korda, sh täna 1)