Lugeja küsib

Kuna sel aastal on 24. detsember esmaspäev, siis kas esmaspäevast reedeni tööl olevatel inimestel peaks reede olema lühendatud tööpäev või mitte?

Vastab tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Mustkivi:

Töölepingu seaduse § 53 kohaselt tuleb jõululaupäevale eelnevat tööpäeva lühendada kolme tunni võrra. Kuigi seaduses ei ole seda otsesõnu öeldud, on seadusandja mõelnud siinjuures vahetult  riigipühale eelnevat tööpäeva.
Seega käesoleval aastal on töötajatel, kes töötavad esmaspäevast reedeni,  reede tavaline tööpäev ja lühendatud tööpäev on neil, kes peavad graafikujärgselt töötama pühapäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)