FC Salme võitis teise etapi

Saaremaa minijalgpalli 2013. aasta meistrivõistlustel peeti pühapäeval teise etapi play-off-mängud ja kõige kindlamalt läbis need tiitlikaitsja FC Salme.

Juba laupäeval alagrupimängudes väga isukalt tegutsenud salmekad näitasid veerandfinaalis veel suuremat võidunälga, kui Mustjala alistati lausa 10 : 1. Järgmisena sõideti 6 : 0 üle MGM Teamist ja alles finaalis suutis FC Taritu neile vastupanu osutada, aga Margus Rajaveri tabamusest piisas, et napsata endale veel üks vajalik etapivõit. Juurde saadud 12 punktiga tõusis FC Salme üldtabelis teiseks, sest esimese etapi võitnud Sworve piirdus seekord viienda kohaga ja läheb play-off’i kolmandalt positsioonilt.

Põhiturniiri võidu sai endale mõlemal etapil teiseks jäänud FC Taritu, olles näidanud kõige stabiilsemat mängu. Kogu turniiri jooksul on nad kaotanud ainult kaks mängu ja oma väravasse lasknud lüüa kõigest kaks palli.

Kolmanda koha punktid võttis seekord endale MGM Team, kellel esimene etapp totaalselt ebaõnnestus, alistades nüüd tasavägises kohamängus Lümanda Rähne 3 : 2. Kokkuvõttes said nad põhiturniirilt kuuenda ja neljanda koha.

Väikese positiivse üllatuse pakkusid Mustjala poisid, kes pärast Salmelt veerandfinaalis saadud sauna, end väga hästi kokku võtsid ja alistasid HP Autohoolduse 2 : 1. Viienda-kuuenda koha mängus jäädi tulises heitluses Sworvele küll 3 : 4 alla, aga kuuenda koha punktidest siiski piisas, et kokkuvõttes viimasele etapile edaso pääseda. HP Autohooldus võitis seitsmenda-kaheksanda koha kohtumises napilt 1 : 0 Leisit ning kokkuvõttes neile samuti seitsmes positsioon. Leisi meeskond lõpetas põhiturniiri viiendal kohal.

Väravalööjate edetabelit juhivad kaheksa tabamusega Kristen Mere Taritust, Kaarel Kruuser Sworvest ja Kristo Kallas Lümandast.

Viimasele etapile, kus selgitatakse välja meistritiitel, pääses kaheksa esimest meeskonda ja see toimub 5. jaanuaril kell 10.