Saaremaa Fond sõlmis maavalitsusega koostööleppe

Saaremaa Fond sõlmis maavalitsusega koostööleppe

PIDULIK HETK: Pärast lepingu allkirjastamist suruvad maavanem Kaido Kaasiku kätt Saaremaa Fondi esindajad Vjatšeslav Leedo (vasakul) ja Jüri Saar. Foto: Sander Ilvest

Eile kell neli sõlmisid Saaremaa Fond ja Saare maavalitsus maavalitsuse saalis koostöölepingu, mille eesmärk on hariduse väärtustamine ja heade õpitulemuste saavutamisele ärgitamine.

Ennekõike muutub toetuste rahastamisallikas. Kui seni rahastas ettevõtmist ettevõtja Tullio Liblik, siis juba eelmisel kevadel maksis väikesed stipendiumid välja Saaremaa Fond.

Maasekretär Jaan Leivategija selgitas, et leping annab kindluse, et kui ka rahastamine ära kukub, siis õpilaste premeerimine jääb: “Kui raha po-le, siis au jääb, aga materiaal-set toetust pole.”

Maavalitsuse osaks jääb ürituse organiseerimine ja stipendiumide jagamine.

Saaremaa Fondi nõukogu liige Jüri Saar lisas, et preemiate jagamine on tavaliselt subjektiivne, aga nüüd on kõik nagu spordis: võidad olümpiaadi ja saad preemia.

Kokku makstakse preemiaid 2000 euro ulatuses. Kui on rohkem tublisid õpilasi, leitakse raha juurde. Lisaks maksab fond jätkuvalt ka merendusstipendiume: jäävad nii Peeter Palu stipendium kui ka Tallinna Sadama oma.

Saaremaa Fondi nõukogu liikme Vjatšeslav Leedo kinnitusel on fondi tegevus minemas õigesse rööpasse. Fondi loomisel oli mõte, et tegutsetakse mitte kitsas ringis, vaid maakonna tasandil. “Meie mure on edaspidi vaadata, et fond täieneks,” kinnitas Leedo.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 912 korda, sh täna 1)