Haeskas ründas metssiga taluõues koera (7)

haeskas ründas metssiga taluõues koera

SIGA LUMES: Selle lumme mattunud metsanotsu pildistas Karl Eik Rebane üles Sõrves paar aastat tagasi. Foto on illustratiivne. Foto: arhiiv

Haeska külas Nõmme talus elava Kullo Vainomäe sõnul ei jõudnud siga koerale viga teha, sest peremees ise jooksis toast välja ja peletas metsanotsud kisaga minema.

Tegelikult on sead tema koera kimbutanud selle nädala jooksul juba kahel korral.

Vainomäe maja asub metsa ääres ja koerakuut on majast umbes 10 meetri kaugusel. Ümber maja on kõik kolm korda üles songitud ja seda hoolimata paksust lumest.

Sigau oli mitu, aga üks oli teistest agressiivsem. Talu ümber sigatsesid ilmselt kult ja kaks emist.

Peremehe sõnul käis üks jahimees kohal loomi varitsemas, aga seekord metsseal vedas. Ta sai vaid riivamisi pihta.
Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Jaak Haamer ütles, et selline juhtum jääb kohaliku jahiseltsi hooleks. Tõenäoliselt läheb mõni jahimees kohale ja tutvub olukorraga.

Kui siga ikka regulaarselt ründamas käib, siis tuleb midagi ette võtta. Ohuolukorras on ründamine metssigadele iseloomulik käitumine, sest tõenäoliselt ei vaadanud ka koer niisama pealt, kui seakari õues tegutses.

Kui jahimees metsas jahil käib, võib samuti ette tulla, et siga ründab vahel koera. Ent inimestele võib lihtsalt tunduda natuke ebaloomulik ja harjumatu, et siga ründab elamu lähedal.

Kaali jahiseltsi juhataja Jaanus Kuusk kinnitas eile, et mehed käisid öösel varitsuses ja tegid ka paar pauku, aga seale pihta ei saanud. See-eest korraldatakse täna Haeskas seajaht, et karistada ülbeks läinud kesikuid või nad vähemalt eemale hirmutada.

Seltsi esimees peab tõenäoliseks, et kuna talu asub metsa ääres ja maja ümber on suured tammepuud, on sead koeraga lihtsalt ära harjunud.

Tänane jaht jääbki jahiseltsile ilmselt selle aasta viimaseks, sest pühapäevast algab metsades jõulurahu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 786 korda, sh täna 1)