Kärla vald andis Maive Õispuu politseisse (15)

Kärla vald andis eestkostekorraldaja tegevuse politseile uurida. Hiljemalt uue aasta alguses selgub, kas Maive Õispuu suhtes alustatakse kriminaalmenetlust või mitte.

“Tänaseks on avaldus politseisse jõudnud ja käib alles selle sisuga tutvumine, et võtta vastu otsus menetluse alustamise kohta,” ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht Saarte Häälele, lisades, et politseil on avalduse saamisest lõpliku otsuse langetamiseni menetluse alustamise osas aega 10 päeva.

Kärla vallavolikogu esitas valla revisjonikomisjonile palve vaadata üle SA Kärla juhi Maive Õispuu kui eestkostja poolne raha kasutamine.

“Tuvastati, et Maive Õispuu omastas raha isiklikuks otstarbeks,” on kirjas detsembri alguses koostatud revisjoniaktis ning seoses sellega palus revisjonikomisjon Kärla vallavanemal pöörduda uurimisorganite poole, selgitamaks välja tekitatud kahjude suurust kogu eestkosteperioodi vältel.

Saarte Häälele teadaolevalt on Õispuu oma süüd vallajuhtidele ka tunnistanud ja raha tagasi maksnud.

Kui Saarte Hääl eelmisel nädalal Maive Õispuult kommentaari palus, ei soovinud Õispuu kommenteerida, kuid ei lükanud väiteid ka ümber.

Pärast juhtumi ilmsiks tulekut vallandati Õispuu ametikohalt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 037 korda, sh täna 1)