OÜ Hekva mehed tõid voolu tagasi (9)

OÜ Hekva mehed tõid voolu tagasi

AITASID HÄDAST VÄLJA: Hekva traktoristid Sten Janu (vasakul) ja Tauno Klütsnik, kes aitasid elektrikud hädast välja ja rahval elektri kiiremini tagasi saada. Foto: Sander Ilvest

Kaarma valla Aste-Haamse piirkond on aastaid hädas liiniga, mis iga vähegi halvema ilma korral tuhatkond inimest elektrita jätab. Viimase suure katkestuse aitas Elektrilevil likvideerida kohalik põllumajandusettevõte OÜ Hekva.

“Probleem on kestnud aastast aastasse ja lahendust ei ole ikka,” rääkis eelmisel nädalal elektrikutega koos viga otsinud OÜ Hekva tööline Tauno Klütsnik, selgitades, et liinid tuleks ära vahetada või kaabliga asendada.

Probleem puudutab Haamse, Aste, Hakjala ja veel paari küla tuhatkonda elanikku, ka kortermaju, mis elektrita hakkama ei saa.

Aste elektrikatkestuse taga oli neli tõsisemat liiniriket, mille tõttu olid tarbijad elektrita 14. detsembri õhtust kuni kella 19-ni 17. detsembril.

“Ühistu 200 lüpsilehma jäid kolm korda lüpsmata,” rääkis Klütsnik, kes sai küll generaatori käima, kuid läks seejärel ise metsa katkist kaablit otsima. Kui mees katkist liini ei leidnud, käis ta koos elektrikutega teisel päeval uuesti.

Pühapäeval vajasid elektrimehed taas ühistu meeste abi, sest olid liinide alla metsa kinni jäänud ja väljatõmbamiseks oli vaja lausa kolme traktori abi.

“Mässasime selle katkestusega mitu päeva,” rääkis Klütsnik, keda hämmastas, et elektrimehed isegi ei tänanud abi eest. Kui OÜ Hekva mehi poleks olnud, pidanuks kohalikud veel kauem vooluta olema.

“Kui tõstukit ei oleks õnnestunud Hekva abiga metsast välja aidata, siis oleks üks rikkemeeskond tõesti olnud kauem hõivatud tehnika päästmisega, selle asemel et liinirikkeid kõrvaldada,” nentis Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist Kaarel Kutti, lisades, et rikkemeeskonnad pingutasid tarbijatele elektri tagasitoomise nimel kogu nädalavahetuse, tehes ülipikki tööpäevi ja lõpetades töö alles hilisööl.

Kaarel Kutti sõnul on neil heameel, et suutsid OÜ Hekva abiga olukorra kiiresti lahendada. Kutti kinnitas, et traktorite töötunnid hüvitatakse ettevõttele.

“Elektrita olnud tarbijatel Astes vähendame järgmistel elektriarvetel võrgutasusid,” lubas Kaarel Kutti, lisades, et see toimub automaatselt ja eraldi avaldust selleks esitama ei pea. Millal Aste kandi liinid aga korda saavad, ei osanud Kutti eile veel öelda.

“Jätkame investeeringuid Saaremaa elektrivõrku, sest elektrivõrgu uuendamine ei ole lööktöö ja vajab pidevalt stabiilseid investeeringuid,” märkis ta. Kutti lisas, et Elektrilevi palub vabandust elektrikatkestuste tõttu tekkinud ebamugavuste pärast.

Kaarel Kutti sõnul investeeris Elektrilevi möödunud aastal Saaremaa elektrivõrku 1,6 miljonit eurot, uuendati 41 elektriobjekti, alajaama ja liinilõiku. Tänavu investeeriti 3,8 miljonit eurot, mille eest uuendati 81 objekti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 892 korda, sh täna 1)