Terissid selle voasta numbri sihes viimast korda

Üks voasta oo jälle otsakorral. Olli ta nõuke, kut taa olli. Ühepääva moo kääst uuriti, et mis seevoasta Muhus kõege rohkem meele jähi. Ja esteks mool es tule midagi meele. Siis akkasime seltsis arutama, et neh, Koguvas sai ju sadam valmis ja Kuivastus nõnnasamma. 

Ja siis juba akkas mool tulema, et Külasemase ehitati sur uhke selsimaja. Ja külarahva kokkutulekumi peeti masu neljas külas: Koguvas, Igakülas, Külasemas ja Võikülas. Ja meite soare tansinaesed ja laulumehed köisid Hollandis meite kultuuri näitamas. Ja mehed laulsid Viljandi linnas terve pitka pääva Muhu vanasid laulusid. Ja muidugist uie vanadekodu ehitamise laanid said koa uieste järje piale. Ja luteri kogudus sai omale uie õpetaja. Koguniste sõukse, kis oma perega sii soare pial paiguldane oo. Ja meite soare oo oma koduks tunnistan ui-ui kui paljud nõuksed, kis sii suiti puhkavad või oo siit vahepial ää oln ja nüid arvan eaks uieste paprite järgi koa muhulaseks soaja. Ja oo nõuksigid, kis oo lihtsalt tuln ja arvan, nüüdsest maa taha siikohtas elada ja omad lapsed suureks kasvata.

Seda kõike ühtekokku põlegid ju nii vähe. Ja ega siis moole koa kõik asjad ühe sorinaga meele ep tule. Kindlaste oo sii viel teab kut palju uhkeid asju minevoasta oln. Nõnna et me soame sii akkama küll!

Sui ütles üks munuke inimene moole nii kenaste: miks me ep soa akkama, kui meitel oo sii soare pial üksteteist taris! Neh ja niikaua kut me sest tõest kinni oskame pidada, põle meitel sii äda midagid. Isegid nüid, kui anged üle pia kippuvad kasuma, arvas üks traksis-viisis muhu noorik, et oogid kena ühe pääva lumevangis olla. Neh, omast küljest oo taal ju tuline õigus. Vähemasti ühte nõukest pääva voastas oo igaühele taris, kus sa muud ep tee, kut istud ahuodsel ja mõtled omasid mõttid.

Nõnna et olge munuksed! Tuleva voasta kuuleb-näeb jälle!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 71 korda, sh täna 1)