Haigla arstide otsingud pole seni vilja kandnud (12)

Haigla arstide otsingud pole seni vilja kandnud

SUUR PERE: Septembris kogunes Kuressaare haigla pere radioloogiaosakonna avamise puhuks ühispildile. Foto: Sander Ilvest

Vaatamata sellele, et Kuressaare haigla on otsinud arste nii oma kodulehekülje kui ka erinevate internetiportaalide kaudu, ei kinnita haigla ühegi uue tohtri leidmist.

Samas lahkub haiglast lähiajal neuroloog Iris Sepp ning Saarte Hääle andmetel on tööpakkumine mandrilt tehtud veel mõnele Kuressaare haigla tohtrile.

Neuroloog Iris Sepp ise oma lahkumist ajalehele kommenteerida ei soovinud, kuid toimetuse andmeil vajatakse tohtrit ühes pealinna haiglas.

Küsimusele, kas kumul, et Kuressaare haiglast lahkub ka kõrva-nina-kurguarst Kristi Arefjeva, on ka tõepõhja all, vastas dr Arefjeva: “Ei kinnita, ei lükka ümber.”

“Mind ennast ka üllatab, et selline jutt liikvel on,” tunnistas 2008. aasta septembrist Kuressaare haiglas töötav Arefjeva. “Seda olen ka mina kuulnud, et ma töölt ära lähen.” Oma lähiaja plaane kommenteeris Arefjeva järgmiste sõnadega: “Hetkel küll ei oska öelda.”

Läinud aasta 12. oktoobri Meie Maas ilmunud usutluses tunnistas Kristi Aref-jeva, et Saare maakonnas teda otseselt miski kinni ei hoia.

Arsti(-de) töölt lahkumise kohta ütles SA Kuressaare Haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu: “Kõik kuuldused kellegi surmast on enneaegsed.” Haiglajuht lisas, et ta ei kommenteeri ühtegi kuulujuttu. “Ma ei taha tekitada ebatervet huvi,” lausus Sarapuu. “Äkki lahkub ka Viktor Sarapuu – seda ei tea. Haigla ei tööta kuulduste baasil. Kui meil on uudist, me anname uudist.”

Saarte Hääle küsimuse peale, kas haigla arstide otsingud on juba vilja kandnud, vastas Sarapuu: “Me ei hoia vaka all neid asju. Kui midagi tuleb juurde, eks me ütle, aga praegu ma ei kommenteeri midagi.” Ka ei soostunud ta ütlema, kas on tõepõhja all Kuressaare arstkonna seas levival jutul, et haigla peab arstide leidmiseks läbirääkimisi Ukraina tohtritega.

Sarapuu märkis vaid, et töötajate otsingutega seonduv on haigla privaatküsimus. “Mina näiteks ei küsi, kas Saarte Häälel on järgmine ajakirjanik olemas või mitte,” tähendas ta. “Kui meil on vaja ja kui me leiame, anname teile teada.”

Viktor Sarapuu on varem Saarte Häälele kinnitanud, et arstide puudus ei ole sugugi ainult Kuressaare haigla probleem, sest tervise arengu instituudi andmetel on Eestis puudu hinnanguliselt 166 arsti (seisuga aprill 2012).

“Et tagada meditsiiniteenuse nõudluse rahuldamist, on arstid sunnitud töötama suurema koormusega ja seda eriti ööpäevaringsete valvete tegemisel,” selgitas Sarapuu toona, lisades, et samalaadne olukord on ka Kuressaare haigla sihtasutuses, sest arstide pealekasv ei ole Eestis piisav olnud.

Siiani on Sarapuu kinnitusel Kuressaare haiglas olemasolevate arstidega tagatud nii valved, diagnostikateenused kui ka statsionaarse ja ambulatoorse eriarstiabi osutamine ning ravijärjekordade pikkused on lubatu piirides.

Kuressaare haigla juhid ei ole noorte tohtrite otsimisel käed rüpes istunud, sest tööpakkumised on üleval olnud nii haigla kodulehel, töötukassa iseteenindusportaalis kui ka näiteks portaalis leia.ee.

“Raviteenuse jätkusuutlikkuse ja järjepidevuse tagamine nõuab peale kõige muu ka personaliotsinguid erinevate portaalide kaudu,” sõnas Sarapuu, selgitades, et kõike seda kasutab ka Kuressaare Haigla SA, nii nagu teisedki asutused.

Evely Aavik, Monika Puutsa

Haiglas tõuseb voodipäeva- ja visiiditasu

Vastavalt ravikindlustuse seadusele on Kuressaare haiglas 10. jaanuarist ambulatoorne visiiditasu senise 3,20 euro asemel 5 eurot ja voodipäevatasu senise 1,60 euro asemel 2,5 eurot. Visiiditasu kehtib kõikidele patsientidele, kes tulevad arsti või psühholoogi ambulatoorsele vastuvõtule. Voodipäevatasu võetakse haiglaravil viibivatelt isikutelt iga haiglas oldud kalendripäeva eest, kuid mitte rohkem kui 10 kalendripäeva eest ühe haigusjuhtumi kohta.

Kes on visiidi- ja voodipäevatasust vabastatud, vt www.saarehaigla.ee .

Allikas: Kuressaare Haigla Sihtasutus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 349 korda, sh täna 1)