Kaarmale piisas vollekarika võitmiseks kolmest geimist (FOTOD) (1)

Kaarmale piisas vollekarika võitmiseks kolmest geimist

MAHA LÖÖDUD: STÜ mängija Gunnar Aaviku ründekatsetuse on maha surunud Hindrek Pulk (ees vasakul) ja Villu Vahter. Taga julgestab finaali parimaks tunnistatud Denis Losnikov. Foto: Raul Vinni

Meistriliiga noorus, võimsus ja kiirus Kaarma meeskonnas ei jätnud meeste võrkpallikarikafinaalis tahtmisele ja kogemustele panustanud STÜ-le mingit sõnaõigust.

Vaid suurimad optimistid uskusid veteranidest koosneva Saaremaa Tarbijate Ühistu meeskonna võimalustesse viie meistriliiga mängijaga mehitatud Kaarma vastu.

Denis Losnikov, Karlis Mesila, Karel Ellermaa, Hindrek Pulk ja Helar Jalg kujutavad endast jõudu, millele oma parema mänguvormi aastate taha jätnud Are Keele, Aivar Aru, Raul Pihlase ja Aare Ellermaa juhitud meeskonnal polnud midagi võrdväärset vastu panna.

STÜ kapten, viimastel aastatel peamiselt kohtunikuna tegutsev Are Keel pidi tõdema, et ega erilisi võiduvõimalusi olnud. “Kui vaadata, millised mehed olid ühel pool võrku ja millised teisel pool, siis on ju asi selge,” ütles ta.

Keel lisas, et tegelikult oli lõpptulemus igati loogiline. “Me olime neist üle vaid kehakaaluga. Kaarmal olid ju mitmed Eesti noortekoondise mehed ja mängijad, kes peavad hakkama Eesti võrkpallis tegusid tegema. STÜ-l olnuks võimalus, kui
Kaarmal poleks üldse midagi välja tulnud, samas kui meil oleks pidanud kõik ideaalselt klappima.”

Kaarma liider, igapäevaselt Tallinna Selveris palliv Hindrek Pulk tunnistas, et seekord ei pidanudki oma võimeid ja oskusi täielikult välja panema, sest klassivahe oli ilmne. “Kui vaadata, kes meie meeskonnas mängisid, siis on see ka täiesti loogiline,” lausus noormees.

Numbrid räägivad enda eest

30. detsembril Kuressaare spordihoones mängitud finaalis võitis Kaarma kaks esimest geimi 25 : 13 ja 25 : 11. Vaid kolmandas suutsid STÜ mehed pisut tõsisemalt vastu hakata, kui korra juhiti isegi 8 : 6. Siis lükkas Kaarma uue käigu sisse, võitis geimi 25 : 18 ja mängu 3 : 0.

“Ega me enne mängu mingit plaani teinud, tulime lihtsalt mängima,” rääkis Hindrek Pulk, kelle sõnul moodustavad meeskonna tuumiku mehed, kes teavad ise, mida tuleb platsil teha.

“Kolmanda geimi algul andsid poisid pisut järele, ju vaatasid, et tuleb niisama ära. Muidugi jättis meil ka koostöö soovida, aga kui hakkasime teravamalt servima ja saime bloki pidama, siis oli mäng jälle meie käes.”

Are Keele sõnul nägid nad mängu algul siiski võiduvõimalusi ja kuigi koosseisud olid ebavõrdsed, mingit hinnaalandust endale ei lubatud. “Läksime ikka võitlema,” kinnitas ta.

“Kahes esimeses geimis domineerisid nad ikka täiega, meil polnud midagi tõsist vastu panna. Kolmanda algul andsid
Kaarma mehed võib-olla ise pisut järele, aga me saime paaril korral nende pommitajad blokiga kinni. Nende serv polnud siis ka nii terav ja saime pisut oma mängu mängida.”

Finaal mängiti tegelikult poolfinaalis

Päev varem mängitud poolfinaalis oli STÜ kindlalt 3 : 0 (22, 13, 23) üle Saaremaa Spordikoolist. “Neil andis kindlasti tunda, et kõiki mehi ei olnud kohal. Aga selline võit tuli meile ka väikese üllatusena, kuna noored peaksid füüsiliselt meist üle olema,” tõdes Are Keel, lisades, et seekord pandi oma kogemused mängu ja võideldi kindlasti “viimase veretilgani”.

Seevastu Kaarma pidi nägema rohkem vaeva, sest Silveston alistati tasavägise heitluse järel 3 : 2 (–18, –20, 14, 11, 9). “Oli tõsine mäng ja pidi mehiselt pingutama. Usun, et õige finaal mängiti seekord juba varem ära,” tähendas Hindrek Pulk.

Silvestoni meeskonna eestvedaja Hannes Sepp tõdes, et Kaarma näol on tegemist äärmiselt tugeva meeskonnaga, kes võiks heidelda Eesti esiliiga parimate kohtade eest või miks mitte konkureerida Schenkeri liigas näiteks Võru ja Rakverega. “Aga see ei tähenda seda, et meie seda mängu võitma ei läinud,” lausus Sepp.

Kaarma meeskonnaga tulid karikavõitjaiks Karel Ellermaa, Karlis Mesila, Hindrek Pulk, Helar Jalg, Denis Losnikov, Villu Vahter, Egert Ader, Tom Torn, Vaano Viik, Eldur Torn, Jonatan Usin, Gabriel Sepp, Siim Kalaus ja Andre Sõrm.

 

Naiste võrkpallikarika võitis Valjala naiskond

Nädal varem Kuressaare spordikeskuses mängitud 2012. aasta Saare maakonna naiste karikavõistlustel osales kuus naiskonda.

Esimeses poolfinaalis alistas Saaremaa Spordikool I Leisi naiskonna 2 : 0. Teises poolfinaalis võitis Valjala Saare Servi 2 : 0.

5.–6. koha mängus võitis Avos 2 : 0 Saaremaa Spordikooli II võistkonda. 3.–4. koha mängus võitis Saare Serv 2 : 1 Leisit.
Karikavõistluste finaalmängus võitis Valjala 2 : 1 (–22, 18, 13) Saaremaa Spordikooli I võistkonda. Valjala naiskond mängis koosseisus: Eliisa Peit, Nette Peit, Mari-Liis Tishler, Mari Peeters, Karmen Talur ja Merli Suu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 954 korda, sh täna 1)