Metskülas valmistutakse seltsimaja taasavamiseks

Metskülas valmistutakse seltsimaja taasavamiseks

TÄHTIS TÄHTRAAMAT: Metsküla raamatukogu juhataja Liia Uussaare arvates väärib iga raamat lugemist. Metskülas raamatutest ja lugejaist puudust ei tunta. Foto: Aare Laine

Metsküla endises algkoolis, mis on aastaid täitnud seltsimaja rolli, valmistutakse pärast renoveerimistöid hoone taasavamiseks.

Õigemini renoveeris ehitusettevõte Ores Ehitus OÜ aastakümneid külainimeste teenistuses olnud hoonest poole. Rohkemaks seekord raha ei jätkunud.

10. jaanuaril avatakse uutes ruumides pidulikult raamatukogu. Vabariigi aastapäevaks saadakse ühele poole ka ettevalmistustöödega lastehoiu avamiseks. Teine pool hoonest ehk saaliosa jääb ootama uut rahastamist.

“Endiste ruumidega võrreldes asume nüüd natuke suuremal pinnal. Oleme endistes lasteaia ruumides. Kunagises raamatukogus asub nüüd kogukonna köök,” rääkis eile uutele riiulitele lugejate tarvis raamatuid ritta sättiv raamatukogu juhataja Liia Uussaar.

Nüüd on Metsküla raamatukogul kõik nüüdiskogule vajalikud ruumid raamatute fondihoidlaks, laenutamiseks, lugemiseks jne. Osaliselt uuendatakse ka mööbel. Uute riiulite ja laudade, diivanite jaoks eraldas raha kultuuriministeerium.

Remondiraha andsid raamatukogule EAS ja Leisi vallavalitsus. Lastehoiu jaoks saadi toetust PRIA-st.

19 aastat Metskülas raamatukogu juhatajana töötanud Liia Uussaarele on see juba teine kolimine. Ligi kaheksa aastat tagasi kolis raamatukogu Torni talust, mis praegu laulja Erich Kriegeri käsutuses, koolimajja.

Metsküla raamatukogu teenindab piirkonnas ligi kümmet küla. Lugejaid on aastaid stabiilselt olnud 150. Loetakse nii ilu- kui ka teatmekirjandust. Paljud astuvad raamatukokku sisse ajalehtede ja ajakirjadega tutvuma.

Alanud aastal on Metsküla raamatukogul ka juubel. Märtsi lõpus möödub 85 aastat esimese raamatukogu avamisest Metskülas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 622 korda, sh täna 1)