Ott Tänak: aasta algul midagi erilist ei juhtu (3)

Praegu meeskonnata olev ja suurest autorallikarussellist eemale jääv Ott Tänak ei ole püssi põõsasse visanud ja usub, et tema võimalus veel tuleb.

“Aasta alguses midagi erilist ei juhtu,” ütles Saare maakonna 2012. aasta parimaks meessportlaseks valitud Ott Tänak Kadi raadiole. “Sarjas on käes koht, kus rahapakkidega lüüakse üksteist pikali. Citroëni ja Volkswageni kõrval teisi tiime pole, kus tasuta sõidetakse, ülejäänutes tuleb oma raha välja käia.”

Tänaku sõnul jälgib ta, kuidas mehed sõitma hakkavad, sest alati võib ka temal võimalusi tekkida. Seepärast töötatakse eelarvega, et hoida end pildil. “Tahan näidata, et ma olen siin Eestimaal olemas,” lisas rallipiloot.

Kuigi Ott Tänaku eelmine ralliaasta kulges tõusude ja mõõnadega ning tänavuseks aastaks ta endale WRC-sarjas meeskonda ei saanud, ei tunnista ta pettumust. Kokkuvõttes pidas Tänak 2012. aastat siiski väga tegusaks aastaks, sest kogemusi tuli omajagu.

“Aasta algul löödi meid kohe maa sisse kinni ja sealt tuli välja ronida. Esimene poolaasta ei olnud kindlasti lahe, aga sügisel sai asja juba parandatud,” selgitas ta.

Tänaku hinnangul sai ta tõsise kooli ja õppis palju. Eriti tõstis ta esile häid sõite asfaldil. “Sebastian Loebi vastu katsevõidu saamine on hea tunne ja Sardiinia ralli poodiumikoht on ka väärt tulemus,” tõi noormees välja oma paremad emotsioonid.

Ott Tänaku sõnul tundus viimastel rallidel sõitmine juba lahedam, sest tulemused hakkasid lihtsamalt tulema. “Kõik on mõtlemises kinni, sest kui alaklassides tuli kõik kergemalt, siis maailmaeliidis teiste valjude meestega sõites see nii ei ole,” rääkis ta.

“Võitlejahing sunnib pingutama, sest kui stardituled kustuvad, siis tahad iga kurvi kõige kiiremini sõita. Tegelikult tuleks aga võtta rahulikult, sest iga asi tuleb omal ajal. Mingi aeg tuli arusaam, kuidas seda asja teha.”

Ott Tänak on kindel, et iga mees on oma õnne sepp, väljasõitmised tuleb ära hoida ja oma tulemused peab ise ära tegema. “Tahan seda veel proovida ja usun, et suudan nende meestega võidu sõita veel küll ja küll,” märkis Tänak lootusrikkalt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 116 korda, sh täna 1)