Kõik lukku! (1)

Saarte Hääle arvates ei ole see õige, kui mõisapargid on avalikkusele suletud ja neisse pääseb jalutama ainult tasu eest. Õige ei ole see kahel põhjusel. Esiteks, tegemist on meie rahvusliku varaga, samal põhjusel riigistati ju mõisad noores Eesti Vabariigis ja valdavalt saksa soost parunitel ei olnud siin mingit kobisemist.

Teiseks, nagu me teame, on Pädaste mõisa pargi korda tegemiseks andnud raha riik, seega maksumaksjatena me kõik. Miks peaksime siis selles pargis kõndimise eest maksma?

Muidugi, Imre Sooääre murest võib aru saada – võib-olla tõesti ei ole mõisakülalisel mugav lõunat süüa, kui suvaline jalutaja ta supikaussi vaatab. Kuid selleks ei pea sulgema 10 hektari suurust parki, piisab, kui privaatalaks kuulutada ainult mõisa õu.

Sama probleem võib peatselt tabada ka Kuressaare lossihoovis jalutajat, kui see pärast kindlusevallide taastamistöid lukku pannakse.

Mujal maailmas võivad ju ajalooliste kindluste territooriumid olla kinnised alad, meil oleks see aga ilmselt sama absurdne nagu seegi, kui Väljaku tänavalt otse kesklinna pääsemiseks peaks astuma Kaitseliidu liikmeks.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 258 korda, sh täna 1)