Kuressaare jääb lasteaedade tuleohutusega jänni

Kuressaare jääb lasteaedade tuleohutusega jänni

VANA PROBLEEM: Pargi lasteaia direktor Riina Saar laiutas käsi ja ütles, et ootab kiireid linnavalitsuse-poolseid lahendusi. Foto: Tõnu Veldre

Kuressaare linnavalitsus taotleb päästeameti Lääne päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroole saadetud kirjas Pargi ja Tuulte Roosi lasteaia hoonetele tehtud ettekirjutuste täitmiseks määratud tähtaja pikendamist.

Hoonete üldist seisundit ja linna rahalist võimekust silmas pidades oleks otstarbekam kõrvaldada tuvastatud puudused tervikremondi käigus.

Lasteaedade ohutus on väga oluline ja tehtud ettekirjutustesse ja nende täitmisse suhtutakse täie tõsidusega. “Minu kui linnakodaniku unistus kattub enamiku lasteaednike ja lapsevanemate unistusega, et kõik meie linna lasteaiad oleksid sama ilusad ja värsked nagu Ristiku lasteaed,” ütles abilinnapea Kalle Koov veel rekonstrueerimata lasteaiahoonetele viidates. “Püüame lähitulevikus leida täiendavaid rahastamisvõimalusi lasteaedade rekonstrueerimiseks. Kindlasti on see linna jaoks üks prioriteetsemaid investeerimisvaldkondi,” kinnitas Koov.

Linnavalitsuse meelest on passiivsete ohutusmeetmete kõrval oluline ka oskusteabe alase ehk ohuolukorras reageerimise võimekuse tõstmine. Päästeameti, lasteasutuste ja linnavalitsuse vastavate osakondade koostöös saab lasteaedade ohutust igakülgselt parendada.

Tekkinud olukorda kommenteerida ei osanud eile ei Pargi ega Tuulte Roosi lasteaia direktor. Pargi lasteaia direktor Riina Saar laiutas vaid käsi ja ütles, et ootab kiireid linnavalitsuse-poolseid lahendusi, sest tegemist on ju vana probleemiga. Tuulte Roosi lasteaia direktor Helle Karu võrdles ettekirjutuse täitmist pintsaku õmblemisega nööbi külge, sest nõukogude ajal ehitatud hoonele lihtsalt rauduste lisamine probleemi tema meelest ei lahenda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 501 korda, sh täna 1)