Sõidukite arv kasvas laevaliinidel mullu taas

Väinamere Liinide teatel teenindas operaator 2012. aastal mandri ja Lääne-Eesti saarte vahelistel liinidel 1 904 855 reisijat ja 753 060 sõidukit. Võrreldes 2011. aastaga kasvas sõidukite arv 6,4% ja reisijate arv 4,5%.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel märkis, et sõidukite arv on viimase kolme aasta suurim, jäädes vaid 480 sõidukiga alla rekordilisele 2008. aastale, kui kolmel liinil kokku teenindati 753 540 sõidukit. “Eelmise aasta kasvutrendi jätkumises mängivad kindlasti rolli teenuse kvaliteedi jätkuv tõus ja tihedam suvine graafik, mis on vähendanud ootejärjekorrad pea olematuks ning kasvatanud ka reisijate huvi ja kindlustunnet reiside planeerimisel,” rääkis Treiel.

Tänu 2010. ja 2011. aastal kasutusele võetud uutele laevadele on Väinamere Liinidel olnud jätkuvalt võimalik rakendada tihedaid suviseid graafikuid nii Kuivastu–Virtsu kui ka Rohuküla–Heltermaa liinil. “Teist aastat järjest oleme suviti rakendanud 35-minutilise intervalliga graafikut, mis on reisijate jaoks paindlik ja aitab hajutada järjekordi,” lausus Treiel. Kõige suuremat kasvu võis eelmisel aastal näha Rohuküla–Heltermaa liinil, kus reisijate ja sõidukite arv suurenes vastavalt 5,8% ja 11,2%.

Operaatori sõnul jätkuvad uuel aastal arendustööd laevaliikluse edasiseks tõhustamiseks ja mugavamaks muutmiseks. “Meie murekoht on olnud hõredad talvegraafikud, mis ei vasta liini vajadustele, ning seetõttu kavatseme ka edaspidi teha tööd selle nimel, et hoida teenuse kvaliteet kõrgel ja reisijate nõudlusele vastaval tasemel kogu aasta vältel,” rääkis Treiel. “Olemasolevate tehniliste võimaluste ja laevastiku juures peab graafik olema piisavalt tihe, et tagada püsiühendus ja välistada pikad järjekorrad.”

Väinamere Liinidel kasvas teenindatud sõidukite ja reisijate arv kõigil kolmel liinil. Kuivastu–Virtsu liinil teenindati võrreldes eelmise aastaga reisijaid 4,2 protsendi (55 804 inimest) võrra ning sõidukeid 4,9 protsendi (25 562 sõidukit) võrra enam. Saaremaa ja Hiiumaa vahelisel Triigi–Sõru liinil teenindati 38 726 reisijat ja 15 550 sõidukit, võrreldes aasta varasemaga tõusis reisijate arv 0,7% ja sõidukite arv 3,1%.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 102 korda, sh täna 1)