Lugeja küsib

Asusin tööle oktoobris 2011. aastal ja pole siiani puhkust kasutanud. Kui kaua mul on õigus kasutada 2011. aasta puhkust, et ma seda ei kaotaks?

Vastab tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Liis Valdmets:

Töölepingu seaduse § 68 lõige 6 reguleerib põhipuhkuse aegumist. Põhipuhkuse nõue aegub aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse. Näiteks 01.01.2011–31.12.2011 kalendriaasta puhkus aegub 1. jaanuaril 2013. Seega oleks saanud seda puhkust kasutada 2011. ja 2012. aasta jooksul. Samast põhimõttest tuleb lähtuda puhkuse andmisel ka järgnevatel kalendriaastatel.

Sisuliselt kaheaastase aegumistähtaja eesmärk on motiveerida töötajaid võtma põhipuhkust välja igal aastal, et vältida ületöötamist ning pakkuda töötajale võimalust reeglipäraselt iga-aastaselt väljuda töörutiinist. Puhkuse eesmärgiga ei ole kooskõlas puhkuse väljavõtmata jätmine ja puhkuste reservi kogumine.

Puhkuse aegumine peatub, kui töötaja kasutab rasedus- ja sünnituspuhkust, lapsendaja puhkust ning lapsehoolduspuhkust, samuti kui töötaja on ajateenistuses või asendusteenistuses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 296 korda, sh täna 1)