Minijalgpalli maakonna meistritiitel otsustati minutiga (1)

Minijalgpalli maakonna meistritiitel otsustati minutiga

VÕIDUKAS MEESKOND: FC Taritu koosseisus: (seisavad vasakult) Kristen Mere, Kaarel Mai, Martin Prostang, Edmond Salong ja Priit Salong, (kükitavad vasakult) Keito Liiv, Sander Laht, Margus Valge ja Raimond Salong. Foto: Martti Pukk

Saare maakonna 2013. aasta minijalgpalli meistrivõistluste finaalis lõi FC Taritu Sworvele minuti ja viie sekundiga kolm väravat, millest piisas vastaste vastupanu murdmiseks ja kuldmedali võitmiseks.

Laupäeval Kuressaare spordihoones toimunud finaalmängus avas Taritu 5. minutil Kristen Mere väravast skoori, kuid kulus vaid poolteist minutit, kui Elari Valmas ilusa kauglöögiga tõi tabloole numbrid 1:1.

Kui mängitud oli 9 ja pool minutit, viis Keito Liiv Taritu juhtima 2:1. Seejärel lõi Sander Laht 25 sekundi pärast 3:1 ja 40 sekundit hiljem juba 4:1 ning finaali saatus oli otsustatud.

FC Taritu kapteni Raimond Salongi sõnul saadi alles pärast viiki oma mängumasin käima. “Leppisime kokku, et hakkame neid kohe suruma ja oma mänguga tempot dikteerima. Üritasime mängida nii, et me alla ei vaju,” rääkis Salong, lisades, et valitud taktika tõi tulemuse ka teistes mängudes.

Sworve värava löönud Elari Valmase sõnul võis finaalmängu algusega rahul olla, sest pärast kaotusseisu jäämist õnnestus meeskond viigiväravaga rööbastele tagasi suunata.

“Aga just siis lõid nad teise värava, mis meid kukutas,” tõdes enne finaali võiduvõimalusi näinud Valmas. “Me mängisime nagu võrdne võrdsega, aga paraku suutsime just kaotusseisust välja tulles teha ühe rumala vea, mis viis terve meeskonna moraali alla ja jättis meid kullata. Aga Taritu vääris võitu, kuigi meie jaoks midagi ületamatut ei olnud.”

Sworve vajas penaltiseeriat

Kui FC Taritu oli kaheetapilise põhiturniiri võitja, siis Sworve jäi mulluse meistri Salme järel kolmandaks. Veerandfinaalis võitis Sworve MGM Teami 2:1, FC Taritu oli kindlalt 8:2 üle Mustjalast.

Poolfinaalis alistas Taritu Kaarel Mai väravaga Lümanda Rähnid 1:0. Raimond Salong avaldas vastasele tunnustust, sest võit tuli raskelt. “Nad võtsid kaitsva taktika,” selgitas ta. “Võibolla oleks me pidanud olema ise agressiivsemad ja palli rohkem veeretama. Lümanda oli tubli, nad said ju kolmanda koha, aga nendega mängus me ärevaks ei läinud.”

Sworve ja Salme vahelises poolfinaalis normaalajal väravaid ei löödud ning finalisti selgitas penaltiseeria, mille esimesed võitsid 2:1. “Kogu turniir kulges meie jaoks väga raskelt ja palju oli õnnes kinni, päris mitmed mängud läksid penaltitele.
Müts maha meie noorte ees, kes need kõik ära lõid, sest sellistes olukordades andsime neile võimaluse,” rääkis Elari Valmas.

Kedagi nimeliselt esile tuua ta ei soovinud, kuid märkis, et noored andsid endast kõik ja neil on potentsiaali saada kunagi ka FC Kuressaare esindusmeeskonna mängijaiks.

Raimond Salongi sõnul täitis FC Taritu minijalgpalli meistrivõistluste võiduga oma talvise peaeesmärgi. “Võit oli meie jaoks tähtis, sest tegu oli kõrgetasemelise turniiriga,” oli ta rahul. “Kuigi tiitel tuli raskelt, oleks oodanud vastastelt pisut tõsisemat vastupanu. Meie jaoks läksid kõik etapid suhteliselt hästi, olime kõik korrad finaalis, aga võitu ei oleks oodanud.”

Tiitel vajab kaitsmist

Maakonna minijalgpalli meistrivõistlustel on FC Taritu olnud varasematel aastatel kaks korda neljas ja korra viies. Salongi hinnangul olnuks ka kolmas koht juba kordaminek.

Nüüd peab Raimond Salong viima oma meeskonna järgmise aasta meistrivõistlustele tiitlikaitsjana. “Meistritiitlit saab olema raskem kaitsta, sest siis on pinged peal,” tõdes ta. “Kõik tahavad tiitlikaitsja vastu endast parima anda. Suvel on plaan hakata mängima kolmandat liigat. Arutame, kui palju meil mehi on.”

3.-4. koha mängus lõppes Lümanda Rähnide ja Salme normaalaeg 4:4, penaltitega 2:0 võitsid pronksmedali Lümanda jalgpallurid. 5.-6. koha mängus võitis MGM Team 9:4 Mustjala ja 7.-8. koha mängus võitis Leisi HP Autohoolduse 6:2. 9. koha sai Saaremaa JK, kes finaalturniirile ei kvalifitseerunud.

Turniiri suurim väravakütt 14 tabamusega oli Mustjala mängija Mario Stern, žongleerimisvõistluse võitis Tõnu Ilves.