Elamute Hooldus tõstis hooldustasu (19)

OÜ Kuressaare Elamute Hooldus tõstis 1. jaanuarist elamute hooldustasu 0,04 euro võrra ühe ruutmeetri kohta, tuues põhjuseks miinimumpalga tõusu.

Ehkki Kuressaare Elamute Hoolduse mitu Saarte Häälega kõnelenud klienti olid hooldustasu seotusest miinimumpalgaga väga häiritud, kinnitas haldusfirma juhatuse liige Hain Vaher, et taoline praktika on Kuressaares kestnud juba aastakümneid.

Kuna hooldusteenuse maksumus koosneb põhiliselt töötajate töötasust, mis on seotud miinimumpalgaga, siis on miinimumpalga iga tõusuga Vaheri sõnul kaasnenud ka hoolduskulu tõus.

“Me ei saa ju inimestele alla miinimumpalga maksta, aga mitte kusagilt mujalt selleks lisaraha juurde ei tule,” põhjendas ta. Alates 1. jaanuarist on töötasu üleriigiliseks alammääraks senise 290 euro asemel 320 eurot kuus.

Hain Vaher märkis, et hinna tõstmine 0,04 eurot ruutmeetri kohta tähendab 50 m² suuruse korteri omanikule kuus kahe euro suurust hinnatõusu. “Minu meelest pole see kaks eurot võrreldes kõigi muude hinnatõusudega üldse seda väärt, et mingit pahameelt üles näidata,” sõnas ta.

Miinimumpalga tõusu kõrval on teiseks hooldustasu tõusu põhjuseks tavaliselt jäätmekäitluskulude tõus, mida lähiajal ette näha ei ole.

Hain Vaher lausus, et Kuressaare Elamute Hooldus ei ole monopoolne ettevõte ja kui inimesed leiavad, et ettevõtte pakutav hinnatõus on liiga suur, siis on võimalus valida mõni teine teenusepakkuja või luua korteriühistu.

Kuressaare Elamute hooldus on Kuressaare suurim haldusfirma, mille hallata on 120–130 maja kokku ligi 1800 korteriga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 805 korda, sh täna 1)