Ellen Teemus andis teatepulga Helje Basihhinale

Ellen Teemus andis teatepulga Helje Basihhinale

PILDIKESI KOLHOOSI-ELUST: Menuetenduses „Pildikesi kolhoosielust“ brigaadiarvestaja rollis Anneli Kaljuste ja postiljoni Aribert Auri osatäitjana trupi nüüdne lavastaja Helje Basihhina. Foto: Ivika Laanet

Orissaare näitetrupi lavastaja töö on enda kätte võtnud mitmetel konkurssidel auhindadega pärjatud silmapaistev näitleja Helje Basihhina. Staažikas lavastaja Ellen Teemus juhib aga näiteringi mandril Kiili rahvamajas.

“Eks aeg näitab, mis saab edasi, aga praegu on suveni plaanid enam-vähem paigas ja mis etendus suveks valmis saab, see selgub veebruari lõpuks,” ütles Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste. Tema sõnul tahtmist trupil edasi tegutsemiseks on ja küll kohanetakse ka väikeste muudatustega. Basihhinale on lubanud abiks ja toeks olla harrastusnäitleja Ardo Vahter ja Anu Viljaste ise. Praegu tegeletakse ühe väikese sonetikavaga, kus on tegevuses ainult naised ja võibolla silmarõõmuks ka üks mees. “Täpsemalt enne ei räägi, kui esimene lavaproov tehtud,” jäi Viljaste saladuslikuks. Tema sõnul on aga kindel see, et tuleb midagi hoopis vastupidist senitehtule. Esietendus peaks olema naistepäeval, 8. märtsil.

Etendusega “Pildikesi kolhoosielust” on aga plaanis ette võtta tuur Halinga ja Kiili rahvamajja. Küsimusele, kuidas on näitetrupi kuus aastat läinud, vastas Viljaste, et kenasti. “Meil on alati olnud väga hea publik, need kõige paremad inimesed kohe oskavad meie etendused alati üles leida ja kohale tulla. Suur kummardus meie etenduste külastajatele,” tänas Viljaste.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 332 korda, sh täna 1)