Kuhu minna

KOLMAPÄEV, 9. jaanuar

KINO
Divas kl 18 “Teel Põhja”. Pilet 4 eurot.

SPORT
Saaremaa täiskasvanute gümnaasiumi hoovimajas Kuressaares Garnisoni 16
kl 18.30 välkturniir males Paul Kerese 97. sünniaastapäeva tähistamiseks. Osavõtt vaba.

Kuressaare spordikeskuse kergejõustikuhallis kl 18–19 “Liikudes tervemaks 2013” hooaja avaetapp “Tund spordikeskuses”.

NELJAPÄEV, 10. jaanuar

KINO
Divas kl 18 “Teel Põhja”. Pilet 4 eurot.

TANTS
Kodulinna lokaalis DJ Alver Raaper. Sissepääs tasuta.

KONTSERDI EELTEADE

Plaadiesitluskontsert “Mõisnik ja lambrine”

Värske plaadi “Mõisnik ja lambrine” välja andnud pärimusmuusikud Astrid Böning-Nõlvak ja Eike Vellend annavad kontserdi Kuressaare linnuse kapiitlisaalis reedel, 11. jaanuaril algusega kl 18.30.

Plaadile on pandud tosin lüürilist rahvalaulu, mille teemaks on mõisa ja küla vahelised suhted pisut teisest vaatenurgast, kui neid tavaliselt nähakse. Eesti pärimusmuusikas leiduvatest põnevatest tekstidest inspireeritud plaadil on nii rahvamuusikutelt kuuldud kui ka rahvaluule arhiivist ja kogumikest leitud pillilugusid.

Astrid Böning-Nõlvak, kes plaadil laulab ning mängib kaht kannelt, karmoškat, mandoliini ja parmupilli, on õppinud Pärnu muusikakoolis ja lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia rahvamuusika eriala. Ta on esindanud ansambli Neiokõsõ koosseisus 2004. aastal Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel. Astrid töötab rahvamuusikaõpetajana Hiiumaal Käina Kaunite Kunstide koolis ja korraldab pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk. Eike Vellend, kes astub plaadil üles laulu ja viiulimänguga, on õppinud Kose lastemuusikakoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis.

Piletid hinnaga 6 eurot, sooduspilet 4 eurot on müügil Piletilevi müügikohtades ja kohapeal tund enne algust. Kuni 7 aastastele lastele tasuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 117 korda, sh täna 1)