Kuressaare teater ja Ugala ühendasid jõud

Kuressaare teater ja Ugala ühendasid jõud

LÕBUS TÖÖ: Meretaguste külaliste ja siinse teatri rahva koostöö tulemus peaks ka publiku tuju tõstma. Esireas Luule Komissarov, Piret Rauk, Arvo Raimo, tagareas Peeter Jürgens, Jaak Vaus, Laivi Koppel, Ahto Matt, Allan Kallaste, Andres Raag ja Peeter Tammearu. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linnateatri ja Ugala Plussi koostöös esietendub 19. jaanuaril Kuressaare teatrimajas romantiline komöödia “Vana õngitseja”.

“Kutsusin juba mitu aastat Peeter Tammearu, kes on vabakutseline lavastaja, Kuressaarde lavastama,” rääkis koostöö sünnist Kuressaare linnateatri direktor Piret Rauk. “Lõpuks leidsimegi sobiva aja ja materjali ning Peeter leidis näitlejad, kes kõik on juhtumisi Ugalast. Seepeale ütles Margus Kasterpalu (Ugala loominguline juht – toim), et teeme asja siis juba ühiselt.”

Raugi enda sõnul tuleb Kuressaare linnateatril teistega koostööd teha, kuna teatril endal palgalised näitlejad puuduvad.

Etendused nii Kuressaares kui Viljandis

“Selle tüki puhul vahetame Ugalaga mänguperioode,” lausus Rauk. “Näiteks veebruaris on “Õngitseja” meie lavastus, siis planeerime meie oma etendused, väljasõidud. Järgmisel mänguperioodil administreerib seda Ugala. Nii see külakorda kahe vahet käib.”

Kuressaare etenduste puhul hoolitseb lavastuse publiku ette toomise eest siinne meeskond. “Ahto Matt on ehitanud lava, Allan Kallaste hooleks on nii valgus kui ka heli,” ütles Rauk.

“Kõige positiivsem on see, et valmib üks lavastus, mida mängitakse kaks korda rohkem kui seda mängiks eraldi Kuressaare linnateater või Ugala,” leidis Kuressaare teatri direktor loomealal Aarne Mägi.

Ugala esietendus on kavas 25. jaanuaril.

Peeter Tammearu enda sõnul on tegemist eelkõige Kuressaare teatrile mõeldud lavastusega. “Kuna aga näitlejad on Viljandist, siis leidis Viljandi teater, et nemad on ka asjas osalised,” ütles Tammearu, kelle andmeil kasutatakse nime Ugala Pluss siis, kui teater kellegagi koostööd teeb.

“Seda just surmkindlalt küll väita ei või, et tegemist on esimese lavastusega, mida kaks teatrit jagavad,” lausus Tammearu. “Näiteks Linnateater ja Draamateater teevad ühe autori näidenditriloogia kahte osa, mis on aga siiski kaks erinevat näidendit ja lavastust. Meie projekti puhul on aga tegu ühe lavastusega, kuigi on kahed dekoratsioonid, kahed kostüümid, kaks erinevat saali – Ugala väike saal ja Kuressaare linnateatri suur saal.”

Kas armastus on igavene?

Lavastaja hinnangul on William Douglas Home’i teos “Vana õngitseja” tore pilguheit 70aastaste inimeste ellu ja tegemistesse.

“Sellelt etenduselt peaks publik saama toredat äratundmist ja nalja ka,” ütles Tammearu. Tema sõnul püüab etendus vastust otsida järgmistele küsimustele: “Kui kaua elab armastus? Võibolla elab kümme, kakskümmend, viiskümmend aastat. Kuidas ta elab siis, kui teda võibolla ei olnudki? Mis on armastus ning mis on abielu ja armastuse vahe? Kas meie soovkujutelmad on ikka see, mille järgi elama peaksime? Võibolla tuleks hoopis oma elule ja oma vanusele näkku vaadata?”

Romantilise komöödia osatäitjatena näeb publik “Kauka jumala” Mogri Märdi rollist tuttavat Peeter Jürgensit, samuti Arvo Raimot ja Luule Komissarovit.

Ugala kavalehel on “Vana õngitseja” kohta kirjutatud järgmist: “Seitsmekümneaastane edukas romaanikirjanik, kes elab mõnusat elu koos samavana, toriseva majateenriga, plaanib viimase üllatuseks ja ehmatuseks abielu. Kirjaniku kireobjektiks on saanud naine, kellega ta pole suhelnud viimased pool sajandit. Nüüd on ta matnud oma mehe ja lubanud otse matustelt tulles läbi astuda, et juua tassike teed…”

Peeter Tammearu on Kuressaare linnateatri publiku ette astunud küll näitlejana kahes lavastuses, aga lavastanud siin varem ei ole. “Minule on see väga sümpaatne teater, väga hea suuruse ning saali ja lava suhtega,” lausus Tammearu. “Arvestades seda, et riigil on raha ainult nii väikese kaadri ülevalpidamiseks, siis on see tulemus väga hea.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 494 korda, sh täna 1)