Mullu lendas 8756 inimest

Mullu lendas 8756 inimestMöödunud aasta jooksul toimus Kuressaare ja Tallinna vahelisel liinil ühtekokku 399,5 lendu. Lepingu järgi oli aastaks tellitud reise 403, seega ära jäi lendude statistika andmeil 3,5 väljalendu.

Seejuures on ärajäänud väljalendudest kolm aasta esimesel poolel lennureisijaid teenindanud AS-i Estonian Air arvel ning 0,5 lendu juunist alustanud Avies AS-i “kontol” (tehnilistel põhjustel ärajäänud lend).

Saare maavalitsuse transpordinõunik Taavi Kurisoo tunnistas Saarte Häälele, et praeguse lennugraafikuga maavalitsus täiesti rahul siiski veel pole. Kurisoo viitas sellele, et lennugraafikust on seni veel puudu vajalikud teisipäevased reisid. “Praeguseks ei ole veel teada, kas me saame teisipäevaste lendude jaoks lisaraha,” sõnas transpordinõunik. Üldjoontes on Saare maavalitsus Taavi Kurisoo sõnul aga Aviese lennugraafikust kinnipidamisega rahul.

Kui võrrelda 2012. ja 2011. aasta lendude statistikat, siis tunamullu oli Saare maavalitsuse andmeil lennureise lepingu järgi tellitud 369 ning reise tehti 365. Lennureisijaid oli 2011. aasta jooksul kokku küll rohkem kui läinud aastal – 12 181 –, kuid mullune mõnevõrra väiksem reisijate arv tulenes sellest, et Avies teenindab liini väiksema lennukiga.

Lendude täituvus seevastu oli läinud aastal tunduvalt kõrgem kui 2011. aastal. Mulluseks lennuki täituvuse protsendiks kujunes 60,8, aasta varem oli täituvus 50,6 protsenti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 153 korda, sh täna 1)