Tõehetk

Tänases lehes on meil uudis, et Saare maakonna elanike arv kahanes detsembris 59 inimese võrra. Kui arvestada, et kogu läinud aasta jooksul vähenes maakonna elanike arv 351 inimese võrra, on detsembrikuine kaotus märkimisväärne.

See, et Tallinn sai meilt aasta lõpul juurde 56 elanikku, ei ole üllatav. Küllap olime kaotanud need inimesed juba varem, nüüd aga vormistasid nad oma elukohavahetuse ka tegelikult. Põhjuski on ilmselge – tallinlaste tasuta ühistransport.

Kas me peame aga jäämagi leppima sellega, et kaotame oma inimesi nii pealinnale kui ka teistele paikadele? Haapsalu näiteks sai aasta lõpul korraldatud kampaania käigus juurde 74 uut kodanikku, motivatsiooniks kõigest üks 300-eurone ja kaks 200-eurost auhinda. Ja Haapsalus loodetakse, et elanike arv kasvab veelgi, kui ka aasta lõpul sündinud beebid registreeritud saavad.

Siin on, millele peaks eeskätt Kuressaare mõtlema. Alustada võiks ju laste sünnitoetusest, mille suurus naabervaldade omale alla jääb. Kui Kuressaares saavad maimukesed 156 eurot, siis Kaarmal tõusis alanud aastast senine 260-eurone sünnitoetus 300 euro peale.

Millega meelitab elanikke juurde aga Saare maakonna tõmbekeskuseks peetav Kuressaare?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 94 korda, sh täna 1)