Jahitarvete kauplus küsis riigilt mahakantud relvi

Kuressaares jahi- ja kalastustarvete müügiga tegelev Artemis Trading OÜ pöördus läinud aasta lõpul siseministeeriumi poole uurimaks, kas ministeeriumil oleks võimalik nende hallatavates allasutustes kasutusest maha võetud väikerelvi neile müüa.

Siseminister Ken-Marti Vaherile saadetud kirjas nentis ettevõtte juhatuse liige Janar Suuster, et neil on politsei väljastatud litsents sõjalise kauba vahendamiseks alates mullu veebruarist ning läinud aasta jooksul on neil õnnestunud viia lõpule suuremahuline relvatehing Saksamaal asuva ettevõttega Waffen Schumacher GmbH.

“Artemis Trading OÜ rahvusvahelist relvakaubandust puudutav huvi on suunatud eelkõige kasutatud või uute teenistusrelvade ja eksmilitaarväikerelvade vahendustegevuse vastu,” selgitas ettevõtte juhatuse liige, kinnitades, et kogu nende tegevus on olnud ja jääb Eesti vabariigi huvidega seotuks.

Saarte Häälele kinnitas Janar Suuster ministeeriumile saadetud päringu kohta, et nende firma on tõepoolest huvitatud väikerelvadest ja omab juba mainitud litsentsi.

“Kellele, mida, kui palju jne küsimused jäävad ärisaladuse valdkonda,” nentis ta. “Meie oma tegevuses lähtume alati Eesti vabariigi seadustest ning tegutseme ainult koostöös vastavate riigiasutuste ja ametitega,” kinnitas Suuster.

Aasta alguses läkitas ministeerium jahi- ja kalastustarvete müügiga tegelevale firmale viimaks vastuse, mille kohaselt ettevõttel neilt relvi saada siiski lootust pole.

Siseministeeriumi pressiesindaja Mihkel Loide ütles Saarte Häälele, et siseministeeriumi valitsemisala asutused lähtuvad teenistusrelvade käitlemisel siseministri määrusega kinnitatud korrast “Teenistusrelvade liigid ning teenistusrelvade, nende laskemoona ja tulirelva osade käitlemise ja üleandmise kord”, mis ei võimalda nimetatud asutustel müüa teenistusrelvi, relva osasid ja laskemoona.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 353 korda, sh täna 1)