Rannaaugu sadam avatakse pidulikult suvel (4)

Rannaaugu sadam avatakse pidulikult suvel

MÕELDUD PAADISADAMAKS: Rannaaugu uus sadamakai on vallavanema sõnul mõeldud paarikümnele kalapaadile. “Silmas on peetud just rannakalapüüki,” täpsustas ta. Foto: Kalle Kolter

Tagaranna küla keskel, vahetult elamute ja suvilate naabruses asuv Rannaaugu kalasadam on Mustjala vallavanema Kalle Kolteri kinnitusel praeguseks suuresti valmis. Valminud on sadamakai, sissesõidukanal, lainemurdja, muul ning sadama abihoone.

“Üldise kasutusloa andmine jääb käesoleva aasta suvele, sellele järgneb juba avamine,” kinnitas Kalle Kolter Saarte Häälele.

Sadama abihoone saab ka lisafunktsiooni – olla küla avalik kooskäimise koht. Muuhulgas hakkab seal tegutsema ka infopunkt, kuna peale kalurite ja kohalike elanike saavad sadamat kasutada ka turistid.

Kultuuriüritustest, mis Rannaaugu sadamas peaksid toimuma hakkama, nimetas Kolter Tagaranna meresimmanit, iga-aastast muinastulede õhtut ja ka piirkonna jaanituld. Sadama rekonstrueerimine arendab vallavanema sõnul kindlasti kalandust, külaelu, kohalikku ettevõtlust.

“Puhkajaid meelitavad kaluriküla kaunis loodus, ilusad rannad ja ajaloolised vaatamisväärsused nagu rannakaitsepatareid,” lisas Kolter.

Rannaaugu kinnistu suurus on ca 0,8 hektarit ning see on 15 aastaks antud rendile MTÜle Vahuranna. Sadama ehitust finantseeris Euroopa Kalandusfond koostöös MTÜga Vahuranna ja Mustjala vallavalitsusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 042 korda, sh täna 1)