Eile avati Metskülas vastremonditud raamatukogu

Eile avati Metskülas vast-remonditud raamatukogu

TAAS RAAMATUKOGUS: Avamispäeval uurib Reedu Rosenfeld Metskülast ajakirja Hea Laps. Foto: Tõnu Veldre

Avamispeol sõna võtnud Leisi abivallavanem Enno Reis leidis, et raamatukogu on maal veel see viimane alles jäänud avalik koht, kuhu külaelanikud saavad kokku tulla ja omavahel uudiseid arutada.

“Naljaga pooleks ütleksin, et kui mehed kogunevad poe juurde maailmaasju arutama, siis naispere võib tulla vastremonditud raamatukogusse,” lausus Reis.

Metskülast pärit abivallavanem lisas, et kui varem olid külas ka piimapukk, postkontor ja velskripunkt, siis tänaseks on need kõik kadunud. Raamatukogu peaks aga alles jääma.

“Loomulikult oleks vallale majanduslikult kasulikum tuua Metsküla inimesed bussiga Leisi raamatukogusse või panna küladesse käima raamatubuss, aga see poleks see,” väitis Reis.

Raamatukogu juhataja Liia Uussaar kinnitas hiljem, et eks nad valla käepikendus ju ole. “Kui vanem inimene ei oska arvutit kasutada, siis aitame teda,” selgitas Uussaar.

Kokku on raamatukogus kolm avalikku arvutit ja WiFi leviala. Populaarne on paljundamisteenus. Lisaks kogub raamatukogu juhataja kokku ka küla prügimaksu.

2012. aastal oli Metsküla raamatukogu remondi tõttu kaheksa kuud suletud. Piirkonna 125 lugejat siiski raamatuteta ei jäänud, sest raamatukogu juhataja töötas kodus edasi.

Nüüd on raamatukogu avatud teisipäevast reedeni. Kokku oli raamatukogus aastalõpu seisuga 6615 ühikut kirjandust. Enim laenutati “Minu”-sarja ning elulooraamatuid, noored küsisid aga põhiliselt koolis kohustuslikku kirjandust.

Raamatukogu juhataja ei usu, et e-raamatuid Metskülas palju loetaks. “Vanemad inimesed neid ei laenuta ja kallid on nad ka,” arvas Uussaar, kelle sõnul saadakse raha raamatute jaoks nii riigilt kui vallalt, aga valla panus on suurem. Ostetakse eelkõige eesti kirjanike teoseid, elulooraamatuid ja ilukirjandust. Perioodikat muidugi ka. Raamatukogu remondiks anti toetust regionaalsete investeeringutoetuste programmist. Oma õla pani alla ka Leisi vald.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 598 korda, sh täna 1)