Politsei võttis helkurikandmise luubi alla (14)

Politsei võttis helkurikandmise luubi allaÜleeile õhtul olid Kuressaares politsei kõrgendatud tähelepanu all kergliiklejad. Täpsemalt see, kas inimesed kannavad pimedal ajal helkurit.

Politsei pressiesindaja Hedy Tammelehe teatel oli olukord hea, aga siiski tuvastati mõned helkurita inimesed ja neile kingiti helkur.

Politsei statistika järgi vormistati eelmisel aastal Saare maakonnas 191 korral kas kirjalik hoiatus või trahviprotokoll liiklusseaduse helkuri kandmist käsitleva nõude rikkumise kohta.

Saarte Hääl rääkis noormehega, keda politsei trahvis helkurita liiklemise pärast kolmapäeva õhtul. Täpselt aasta tagasi sai ta samas kohas märkuse ja politseinikult kingituseks helkuri. Aasta hiljem oli sama noormees taas helkurita ja väitis patrullile, et pani hommikul teise jope selga. Trahvi sai ta kaksteist eurot. Karmi karistuse põhjustaski politseiniku hea mälu, tal oli aasta eest tehtud hoiatus meeles.

“Taksoga oleks ilmselgelt odavam olnud koju sõita,” nentis noormees, lubades edaspidi hoolsam olla ja helkurit kaasas kanda.

Kuressaare politseijaoskonna menetlus- ja ennetusteenistuse vanema Meelis Juhandi (fotol) kinnitusel kannab enamik inimesi helkurit. Selle puudumise korral ongi Juhandi sõnul tavapäraseks vabanduseks väide, et just pandi teine jope selga. Tema tähelepanekute järgi kannavad kõige vähem helkurit just keskmises vanuses inimesed, kes rohkem liiguvad autoga.

“Ilmselt ei ole mugav autosse istuda ja sealt väljuda, kui helkur küljel ripub,” arutab Juhandi. Sellist juhust, kus jalakäija oleks väitnud, et helkurit polegi tarvis kanda, ta oma teenistusajast ei mäleta.

Trahvi tegemine helkurita liiklejale on Juhandi sõnul pigem erand kui tavategevus. “Kui ikka korduvalt vahele jäädakse või on tekitatud liiklusohtlik olukord, siis küll,” leiab ennetusteenistuse vanem. Liiklusseadusest tulenevalt on trahv helkuri mittekandmise eest kuni kümme trahviühikut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 017 korda, sh täna 1)