Kokatädi Veeve ei kujuta päevagi ilma lugemata ette

Kokatädi Veeve ei kujuta päevagi ilma lugemata ette

LAIMJALA KULDLUGEJA: “Mulle meeldib hirmsasti lugeda, ma olen selline raamatuneelaja,” ütleb Kahtla lasteaed-põhikooli kokatädi Veeve Nõu särasilmi. Foto: Sander Ilvest

“Mulle hirmsasti meeldib lugeda, ma olen selline raamatuneelaja,” ütleb Laimjala valla üks tublimaid lugejaid, Kahtla lasteaed-põhikooli kokatädi Veeve Nõu, ise kõrvalasuvat raamatuvirna sõbralikult patsutades.

Praegu on naisel just käsil üks mahukam raamat, austraalia kirjaniku Chris Harrisoni kirjapandud “Ülepeakaela: armununa Lõuna-Itaalias”. Raamat, mis jutustab sellest, kuidas Chris Harrison jätab maha oma pere ning kolib Austraaliast Apuuliasse, põhjuseks suur armastus itaallanna Daniela vastu. “Väga põnev raamat,” räägib Veeve õhinal.
“Võid arvata, et Itaalias on iganes vahva, aga tegelikult tuleb välja, et elu on seal ikka päris raske.” See on humoorikas ja köitev lugu armastusest itaalia stiilis.

Veeve ütleb, et kui on hea raamat, siis tuleb ju lugeda. On raamatuid, mille ta mõne tunniga läbi loeb, kuid on ka selliseid, mis pooleli jäävad. Nii näiteks võtab ta virnast vene kirjaniku Mihhail Šiškini romaani “Izmaili vallutamine” ja kinnitab, et see näiteks talle üldse ei sobinud.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 570 korda, sh täna 1)