Muhulastel on lootus saada uus noortekeskus

Haridus- ja teadusministeerium kavatseb muuta hariduse infrastruktuuri arendamise investeeringute kava, millega seoses tekib Muhu vallal lootus ehitada Liivale järgmiseks aastaks kaasaegne noortekeskus.
Muhulastel on lootus saada uus noortekeskus
“Väga kõvasti hõisata veel ei tahaks, aga praegu on ikka selline tõsine lootus,” ütles Muhu vallavanem Raido Liitmäe (fotol) eile laekunud rõõmustavat pakkumist kommenteerides. Ministeerium tunneb huvi, kas Muhu vallal on jätkuvalt soov ja võimekus noortekeskuse uute ruumide rajamise projekt ellu viia.

Liitmäe rääkis, et 2011. aastal jäi Muhu noortekeskuse uute ruumide projekt napilt ilma rahata, mistõttu valitseb Liiva lasteaia majas tegutsevas noortekeskuses jätkuvalt suur ruumikitsikus. Vallavanema sõnul on uute ruumide rajamine kirjutatud valla arengukavasse ja eelarvestrateegiasse ning vaatamata sotsiaalkeskuse ehitamise kuludele leiab vald raha ka noortekeskuse kulude katteks.

Mõni aeg tagasi valminud eelprojekti kohaselt läheb noortekekeskuse rajamine Muhu spordihalli ruumidesse maksma umbes 670 000 eurot. Kavas on ehitada halli tagumine lõunatiib kahekorruseliseks, kus esimesel korrusel on juba olemasolev jõusaal ja inventariruumid ning teisel korrusel mängude tuba, puhkeruum kohvikunurgaga, puldiruum, heli- ja videostuudio. Lisaks saab spordihall juurdeehituse, kuhu tulevad välisinventari ruum, kabinet, stuudioinventari ruum, köök-õppeklass, ventilatsioonikeskus, olmeruumid. Praeguse 100 m2 asemel saab noortekeskuses olema 350 m2 kasulikku pinda.

Lisaks ehitustöödele on projekti sisse arvestatud ka video- ja helistuudio varustus, spordisaali helindussüsteem, valgustusseadmed, mööbel jms.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 415 korda, sh täna 1)