Puuetega inimesed saavad ujumistreeningu

Eesti parima parasportlase, ujuja Kardo Ploomipuu treeneri Õnne Pollisinski eestvedamisel saavad ka Saaremaa puuetega inimesed varsti veemõnusid proovida.

Pollisinski pöördus mõttega Saare maavalitsuse poole ja seal haarati mõttest ka kinni. Tallinnas on selline kord kuus toimuv üritus juba käima pandud.

Eelregistreerimisel on kümmekond inimest juba kirja pandud. Lisaks on veel puudega laste grupp, kelle eestvedajad avaldasid samuti soovi treeneriga kord kuus ujumas käia. Lastegrupi treeningu alguse kellaaeg 26. jaanuaril veel täpsustub, kuid see jääb vahemikku kell 13–14 ja infot saab Saaremaa puuetega inimeste kojast (PIK).

Praeguseks on kindlalt kokku lepitud ujumise esimene kord 26. jaanuaril kell 12 Kuressaare gümnaasiumis ja selleks korraks lubas Tallinnast kohale tulla ka treener, kes oskab puuetega inimestele ujumiseks vajalikke soovitusi anda. Edaspidi leiaks ujumine aset iga kuu viimasel laupäeval ja kokku 5 korda – jaanuarist maini. Ujula on sellel ajal üksnes puuetega inimeste ning nende saatjate kasutada. Tasuta saavad ujuda ka puuetega inimeste saatjad.

Maavalitsuse spordinõunik Madis Kallas märkis, et loomulikult võivad inimesed ka rohkem ujumas käia, kuid katteallikate leidmisega on töö alles pooleli ja kindel rahaline kate (ujula üür ja treeneri tasu) on praegu olemas üheks korraks kuus.

Ujumisele registreerida ja soovi korral ka abi pakkuda saab Saaremaa PIKiga ühendust võttes.

Kallase sõnul tõmmatakse esialgu asi käima Kuressaares, kuid ei ole välistatud, et ka Leisis saaks tulevikus taolist üritust korraldada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 94 korda, sh täna 1)