Saaremaa rannik Põhja-Euroopa ilusamate seas (3)

Mainekas reisiajakiri Lonely Planet valis eelmise aasta lõpus välja viis kõige kaunimat rannikuala Põhja-Euroopas. Teiste seas arvati viie kõige kenama hulka ka Saaremaa rannajoon.

Reisiajakiri kiidab Saaremaad kui suurepärast sihtkohta, kuhu külalised kogunevad peaasjalikult selleks, et lasta end erinevates spaades masseerida, kreemitada ja mitmete mineraalmaskidega turgutada. Saaremaal on Lonely Planeti andmeil olemas kõik, mida korralikuks lõõgastuseks tarvis. “Ärata oma uinunud lihased spaas, võta ette jalutuskäik kohvikutega ääristatud tänavail ning külasta Kuressaare linnust. Seejärel suundu linnast välja Mändjala-Järve randa,” soovitab ajakiri.

Saaremaa põhjarannikul soovitab reisiajakiri kindlasti külastada Tuhkana randa, kus lained on kõrgemad ning rannajoont ääristavad männid metsikumad. Muu hulgas on Lonely Planeti kinnitusel Saaremaal täiesti paslik jätta soovi korral rahvamassid nö seljataha ning suunduda Vilsandi rahvusparki, kust ilmeksimatult on võimalik endale mõni salajane rannariba leida. “Ja kõike seda kõigest neljatunnise bussisõidu (laevasõit kaasa arvatud) kaugusel muinasjutulisest Tallinnast,” lõpetab ajakiri Saaremaa tutvustuse.

Lisaks Saaremaale pääsesid viie kaunima hulka ka Walesi, Leedu, Rootsi ja Poola ranna-alad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 914 korda, sh täna 1)