Saarlased ostavad oma autorite teoseid

Saarlased ostavad oma autorite teoseid

MIDA SAARLASED LOEVAD? Stefy Vasemägi uudistas, missugused raamatud olid mullu müüdud teoste seas populaarsemad. Foto: Sander Ilvest

Rahva Raamatu Kuressaare kaupluse enimmüüdud teoste TOP 10s annavad tooni eelkõige naistele mõeldud teosed. Samas leidub edetabelis mitu teost, mille autorid on seotud Saare- või Muhumaaga.

Rahva Raamatu Kuressaare kaupluse juhataja Kristi Kose hinnangul on edetabel suhteliselt ootuspärane. “Nii nagu ka eelnevatel aastatel, on seegi kord topis üsna mitu Saaremaa ja saarlastega seotud või saarlase poolt kirjutatud teost,” lausus ta.

Mullu müüdud raamatutest populaarseimaks osutus Mai-Agate Väljataga ja Kreet Rosina eneseabiraamat “Iga sinu tunne loob sind ennast”.

Teisele kohale jäi edetabelis Kristina Herodese, Reet Härmati ja Maiken Staaki “Jumestusjutud”. Kose sõnul valmistas teos “Jumestusjutud” üllatuse, kuna alles läinud aasta novembris ilmunud raamat jõudis juba poolteise kuuga edetabeli teisele kohale, järgnedes populaarsuselt raamatule, mida kauplus on müünud aasta kauem.

“Raamatu edu põhjuseid on ilmselt mitu,” lausus Kose. “Esiteks saarlasest autor Reet Härmat – ka teine autor Kristina Herodes on Saaremaa juurtega –, teiseks pole selles valdkonnas Eesti autoritelt just palju raamatuid ilmunud, kolmandaks aga jõuluaeg.”

Kolmas koht topis kuulub E. L. Jamesi menuromaanile “Viiskümmend halli varjundit”. Erootilist romaani on meedias nimetatud ka ema- või emmepornoks.

Populaarsuselt neljas oli Grey Gladio ehk Kunnar Läetse “Maffia raha. Kunnari lugu”. “Tegemist on ju looga saarlasest,” kommenteeris Kose.

Viienda ja kuuenda koha on hõivanud kokaraamatud: Lia Virkuse “Pereköögi kokaraamat 2” ja Nadežda Kaarma “Nadja koogid 2”.

Seitsmes koht on Mai-Agate Väljataga ja Kreet Rosina eneseabiraamatu “Teejuht tööks iseendaga” päralt, kaheksas kuulub aga menukirjanik Sofi Oksaneni romaanile “Kui tuvid kadusid” Eesti ajaloost.

Üheksandal kohal esikümnest on Muhu põhikooli kunstiõpetaja Anu Kaburi koostatud raamat “Meite Muhu pätitegu”, viimasel aga Marika Kaasiku ja Reet Linna “Prillitoosi nipiraamat”.

Kristi Kose sõnul ilmus läinud aasta lõpus raamat, mis “küll ei jõudnud mullusesse edetabelisse, kuid ilmunuks see veidi varem, jõudnuks kindlasti ja päris heale kohale”. Kõnealune raamat, mis hetke edetabelis troonib esimesel kohal, on Marko Matvere “Meri ja kuked” eestlaste reisist ümber maailma.

“Rõõm on tõdeda, et meie inimesed peavad väga lugu raamatutest ning jõuluajal tõusevad müügid ikka kordades,” ütles Kose.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 629 korda, sh täna 1)