Irma Järvesalu esitles uut luulekogu (1)

Irma Järvesalu esitles uut luulekogu

INSPIRATSIOON MUHUST: Värsisepp Irma Järvesalu on oma saare leidnud. Foto: arhiiv

Muhu luuletaja Irma Järvesalu esitles laupäeval, 12. jaanuaril Muhu põhikoolis oma uut luulekogu “Õuemärgid paljast püüavad merd”.

Värsisepa värske luulekogu on järjekorras juba seitsmes ning autori enda sõnul inspireeritud kodusaarest Muhust.

“Nüüd on küll minu elutöö tehtud,” lausus Järvesalu hetk pärast luulekogu esitlust, lisades, et “Õuemärgid paljast püüavad merd” on tema kummardus tahtele, visadusele, ilujanule ja uhkusele olla muhulane.

“Loodan, et lugeja nii saartel, mandril kui ka kaugel ilma ääres otsib oma saart ja puudutab ta kuldseid jooni,” märgib autor ka kogu lõppsõnas.

Trükisooja luulekogu esimene osa kätkeb endas loodusfilosoofiat, teine Muhu kui kodusaare tunnetust, kolmas mereluulet.

“Ükski neist värssidest pole varem kaante vahele saanud,” kinnitas autor.

Luulekogu toimetamisele panid õla alla Anu Pallas ja Ülle Kuusk. Kaanefoto, mis tabatud Panga pangalt, autoriks on Tuuli Pärtel. Kaane kujundas Liina Õun.

Lisaväärtuse annab luulekogule tõsiasi, et selle kaan-te vahel olevad illustratsioonid pärinevad Irma Järvesalu lapselapselt, Tallinna Ülikoolis õppivalt Rasmus Peekerilt. Kogu küljendas Ain Vares OÜst Logolife, trükkis AS Pajo trükikoda.

Luulekogu ilmumise toetamise eest avaldab autor tänu veel kohaliku omaalgatuse programmile, Muhu vallale ja Saaremaa tarbijate ühistule.

Muhu saarelt Tupenurme külast pärit luuletaja Irma Järvesalu on erialalt hoopis toiduainete tehnoloog – õppinud Tallinna Kalatööstuslikus Merekoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis (tollal TPI). Ta on töötanud keemiaõpetaja, laborandi, keemiku ja laborijuhina. Elukohtadeks on tal peale Muhu olnud veel Tallinn ja Kuressaare.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 513 korda, sh täna 1)