Kaarma vallas on aastaga kuritegevus langenud (1)

Kaarma vallas on aastaga kuritegevus langenud

HEAD SÕNUMID: Kaarma volikogu esimees Urmas Lehtsalu kuulab, mida positiivset politseinik Aare Allikul volikogule öelda on. Foto: Tõnu Veldre

Kaarma volikogu eilsel istungil 2012. aastast ülevaate teinud Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Aare Allik tõdes, et kuritegevus on valla territooriumil võrreldes aasta varasemaga tublisti langenud.

“Kaarma vallas on elu väga turvaline, võrreldes näiteks Pihtla vallaga, kus kuritegude arv on pea kahekordistunud,” kinnitas Allik. Kui 2011. aastal registreeriti Kaarma valla territooriumil 68 kuritegu, siis mullu registreeriti kuritegusid kokku 41.

“Üle poole registreeritud kuritegudest, mis meile teada antakse, on saanud konkreetse isiku taha ehk inimesed on läinud kohtu alla,” märkis Allik.

Suurema osa toimepandud kuritegudest moodustavad alkoholi ja toiduainete varastamised kauplustest, neile järgnevad jalgratta- ning kütusevargused. “See on küll kogu maakonna kohta, kuid trend tuleb siit välja,” tähendas Aare Allik. Kõige enam kipuvad vargused toimuma nädalalõppudel. Selgelt kõige rohkem on vargusi registreeritud reedeti.

Väärtegusid registreeriti läinud aasta jooksul Kaarma vallas 341. “Enamiku neist moodustavad liiklusrikkumised,” ütles Allik.

Tegemist on Kaarma valla territooriumil olnud ka alkoholiseaduse rikkumisega. Joobes alaealisi tabati seejuures mullu 20, tunamullu 28. “Joobes alaealisi isikuid saame tavaliselt kätte puhkeküladest, kus korraldatakse olenguid.

Tänavapildis nad juba oskavad politsei eest hoiduda,” nentis piirkonnavanem. Konkreetsete kohtadena, kust alaealisi purjutajaid on tabatud, nimetas ta volikogule Laadjala ja Mändjala piirkonda.

Mõnevõrra on politseil tegemist olnud ka alaealiste suitsetajatega, keda on tabatud Astes, Nasval, Mändjalas, aga ka Auriga kaubanduskeskuse ümbruses.

 

Politsei otsib Kaarmale ja Pihtlasse uut konstaablit

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Aare Allik tõdes eile Kaarma volikogu istungil, et politsei pole Kaarma ning Pihtla valda uut piirkonnakonstaablit seni leidnud.

“Me täidaks selle koha kasvõi hommepäev ära,” kinnitas Allik. Ehkki tänavu on politseikooli lõpetamas ka saarlasi, ei ole Aare Alliku sõnul tõenäoliselt mõeldav neist kellegi uueks konstaabliks kutsumine.

“Koolilõpetamise aeg jääb alles suve teise poolde, meil oleks aga kohe kedagi vaja. Avasüli ootame!” kinnitas ta.

Kuni uut konstaablit pole leitud, tegeleb piirkonna küsimustega Aare Allik ise. Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht täpsustas Saarte Häälele, et Kaarma ja Pihtla valla piirkonda teenindav konstaabel Dairi Hommik on siirdunud lapsehoolduspuhkusele. “Seni on tööülesanded jagatud teiste politseinike vahel ehk ükski ülesanne seetõttu täitmata ei jää,” kinnitas Tammeleht. Konkurssi uue piirkonnapolitseiniku leidmiseks Hedy Tammelehe sõnul välja ei kuulutata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 687 korda, sh täna 1)