Marie Väli sai eile 102 aastat vanaks

Marie Väli sai eile 102 aastat vanaks

PALJU ÕNNE! Eile tähistas oma 102. sünnipäeva Valjala alevikus elav krapsakas ja elurõõmus Marie Väli. Foto: Sander Ilvest

Eile tähistas oma väärikat sünnipäeva Saare maakonna üks vanimaid elanikke, Valjala alevikus elav Marie Väli.

“Ma olen ikka jala peal olnd, ikka liigun iga päev. Õues ainult praegu ei käi,” ütles väike vanaproua rõõmsalt tervituseks, lisades, et enesetunne on kena ja ta ei tunne mitte midagi santi. “Haigused mind kimbutanud ei ole,” sõnas ta.

Peterburis sündinud ja Valjala vallas Kuiste külas üles kasvanud Marie ütles, et praegusel elul pole tal viga midagi.
“Pensioni saab riigi poolt ja sellega saab elada. Ja ma ei söö ju nii palju mitte, et ennast nii täis kaanin, et pensioni ei jätku ja ei joo ka. Pole elus joond,” jutustas Marie muhedalt.

Krapsakas memm on tubli ja hea tervise juures. Marie liigub kodus kepi najal, loeb lehte prilliga ja vaatab televiisorit.

“Siis ma kuule, mis maailmas tehakse,” naeris ta.

Kõige erilisemaks peab memm ikka mälestust noorusajast. “Ma tundsin lõbu küll. Tõnijal peeti pidusid ja lapsed olid ka mul seal kaasas,” meenutas ta, lisades, et sel ajal oli palju noori ja külad olid rahvast täis. “Nüüd aga jäävad külad tühjaks ja elu läheb kurvaks,” ohkas ta.

Piduliku sündmuse puhuks oli tütar Valve kell kolm öösel tõusnud, vaaritama hakanud ja uhke pidulaua katnud. Memme olid õnnitlema tulnud head sõbrad lähedalt ja kaugemalt: Ellen Aau, Vaike Mägi, Ilme Rohi, Silvi Kuum ja Viive Maripuu.

Külalised kiitsid, et Marie on nii tubli ja kraps. Naaber Viive kinnitas, et kui ta vaatab suviti köögiaknast välja, siis hommikul kell seitse nokitseb Marie juba lillepeenras. Ja telefonis tunneb ta ka kohe ära, kes helistab.

“Oi, oi, seda annab järgi teha, aga me päev päevalt püüame,” naersid prouad üheskoos. “See (kõrge vanus – toim) on ikka geenidest, see ei ole nii, et võtan kätte ja elan,” arvasid nad.

Samuti käisid auväärses eas sünnipäevalast õnnitlemas Valjala vallavanem Aare Martinson, vallasekretär Saima Varvas ja sotsiaalnõunik Kairi Nuut.

Laupäeval tuleb aga Marie suur pere kõik Valjalga kokku. Mariel on kolm tütart: 81-aastaseks saav Selma, 79-aastane Erika ja 73-aastane Valve. Ning kuus lapselast, 11 lapselapselast ja neli lapselapselapselast.

 

Maakonna vanimad

Maria Aavik, 12.12.1909 Orissaare vald, Mäeküla
Ida Truuvert, 23.12.1909 Kuressaare
Raissa Laugen, 7.08.1910 Muhu vald, Hellamaa
Marie Väli, 15.01.1911 Valjala
Pauline Nõulik, 7.03.1911 Kuressaare

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 690 korda, sh täna 1)