Osa Lõu külast kuu aega tagasi kadunud kitsedest leiti üles (13)

Osa Lõu külast kuu aega tagasi kadunud kitsedest leiti üles

TERE TULEMAST TAGASI: Egon ja Merike Sepp toidavad kitsekarja, kus tagasi ka osa enam kui kuu aega tagasi kaduma läinud loomadest. Foto: Peeter Kukk

Salme valla Lõu külas kadusid eelmise aasta 28. novembril salapäraselt üheksa kitse. Nende omanik Egon Sepp tegi kitsede kadumise kohta politseile avalduse, sest ta kahtlustas vargust. Nüüd on viis kitse üles leitud.

Välja ilmusid nad vaid 700 meetrit Seppade kodumajast eemal. Egon Sepa kinnitusel olid kitsed heas toitumuses ja mis peaasi – lüpsikitsedel polnud udarapõletikku, kuigi ilma lüpsmata peaks see neil tekkima juba kolme kuni viie päevaga.

Jahimehed leidsid kitsed vana raudteetammi äärest, kus selgesti olid näha ka auto jäljed. Sama ala olid jahimehed koertega läbi otsinud jõulude ajal ja mingeid kitsesid tookord seal ei olnud.

Loomade perenaine Merike Sepp oli aga õnnelik selle üle, et koju jõudsid just lüpsikitsed. Suurim neist andis parematel päevadel isegi neli liitrit piima päevas. Nüüd on kadunud veel neli sokku.

Egon Sepp ütles end lootvat, et needki ilmuvad sama salapärasel moel koju tagasi. “Meie lapsed Uudo ja Karret oleksid väga rõõmsad, kui kõik kitsed kodus tagasi oleksid,” leiab pereisa.

Eile käis Egon Sepp Kuressaares, et teavitada politseid viie kitse leidmisest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 576 korda, sh täna 1)