Orissaare silmapaistvaim spordipere on perekond Kald (2)

MTÜ Orissaare Sport juhatus otsustas esmakordselt tunnustada 2012. aasta aktiivsemat ja silmapaistvamat spordiperekonda. 100 euro suuruse stipendiumi pälvis perekond Kald.

“Nad on inimesed, kes osalevad järjepidevalt treeningutel oma tervise heaks kogu perega,” lausus Orissaare Spordi eestvedaja Kaire Nurja. Ta meenutas president Toomas Hendrik Ilvese ütlust, et igaüks, kes leiab iga päev tunnikese enda liigutamiseks ja eneseületamiseks, on kangelane.

Seda motot aluseks võttes leidiski MTÜ Orissaare Sport, et just perekond Kald väärib tunnustust. Nurja põhjendas, et tähtis ei ole see, et ma lähen ja võistlen, vaid see, et ma liigun iseenda jaoks.

“Inimesed leiavad üha enam võimalusi tulla terve perega sportima,” rõõmustas ta. Kaldi pere eelisena tõi Nurja välja, et nad liiguvad just regulaarselt ning järjepidevalt, tehes seda teadlikult, kuid samas ise armsalt tagasihoidlikuks jäädes.

Nelja lapse ema Kaidi Kald ütles, et tervele perele tuli stipendium suure üllatusena. “Aga meie arvame kindlasti seda, et selliseid peresid on rohkem, ja rohkem väärt seda tunnustust, kui meie seda oleme,” jäi pereema tagasihoidlikuks.

Ta lisas, et nemad abikaasaga on läinud seda teed, et anda lastele võimalusi erinevate huvialadega kokku puutuda ja avastada, mis neile meeldib. “Me teeme nii palju kui võimalik, et lapsed saaksid käia ja olla,” rääkis Kaidi Kald, kelle sõnul tegeleb näiteks vanem poeg Allan spordiga hästi järjepidevalt. Samuti on spordimees pereisa Marko, aga ka keskkoolipäevil häid tulemusi saavutanud Kaidi Kald ise. Pere noorimad, 8aastane Kätriin ja 6aastane Ardi käivad samuti iga nädal kergejõustikutrennis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 664 korda, sh täna 1)