Politsei- ja päästemaja ümber napib klientidele parklakohti (25)

Politsei- ja päästemaja ümber napib klientidele parklakohti

PARKLA AUTOSID PIDEVALT TÄIS: Karmeni tervisesalongi omanik Kersti Vaga ütles, et nende salongi esine parkla on küll linna omanduses, aga loomulikult häirib kliente see, et seal tihti vabu kohti pole. Foto: Sander Ilvest

Saarte Hääle poole pöördus murelik kodanik, kes kurtis, et uue politseimaja juures ei ole näiteks ID kaarti kätte saama minnes võimalik autoga parkida.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu ütles aselinnapea Kalle Koovi arvamusele viidates, et detailplaneeringu kohaselt on politsei- ja päästemaja juures ette nähtud klientide ja personali parkla.

Krundi omanik on parkimisala sulgenud tõkkepuuga, mistõttu saavad parklat kasutada vaid päästemaja töötajad. Et parkimisala mittesihipärane kasutamine ei ole detailplaneeringuga kooskõlas ning sellele on juhitud ka tähelepanu, koostab linnavalitsus lähiajal sellekohase märgukirja.

Kodakondsus- ja migratsioonibüroo Kuressaare teeninduse vanem Arda-Maiga Raiss tunnistas, et klientide poolt on tõepoolest olnud nurinat, et talveajal tuleb auto kaugele jätta. Küll aga on liikumisraskustega klientidel eelneval kokkuleppel erandkorras võimalik sõita autoga siseõue.

Samas ei pea ta normaalseks kõikide klientide autode siseõue lubamist, sest kiiret väljasõitu vajavad ju päästemasinad ning politsei patrullautod.

Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter kinnitas samuti, et parkimisega uue maja juures probleeme esineb. Tema sõnul on lähim võimalus jätta auto bussijaamatagusesse parklasse või siis mõne kõrvaltänava äärde.

Kuid tänavatele jäetud autod takistavad jalakäijate liikumist ning majade väravatest sisse-välja käimist.

Politseimaja kõrval asuva lagunenud hoonega krundi parklaks muutmise võimalikkuse kohta ütles Vahter, et linnavalitsusega on nad sel teemal rääkinud, aga konkreetseid lahendusi veel pole.

Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe ütles, et nende majas saavad töötajad hakkama, sest neil on puldid värava avamiseks. Küll on aga probleeme sellega, et inimesed pargivad oma auto päästemasinate garaaži ukse ette. Selle vältimiseks paigaldasid nad lausa valvekaamera, mille abil oma ukse ees toimuvat jälgivad.

Lindmäe tähelepanekul on ta maja ees liikumas näinud ka püssidega inimesi, kes ilmselt politseis relvalubasid taotlemas käivad. Täpsemalt soovitas ta uurida Pihtla vallavanemalt Jüri Saarelt.

Jüri Saar tunnistas, et tõepoolest käis ta hiljuti püssiga politseis, sest tegu oli tema käes laenuks oleva relvaga. “Ei no relv oli ikka kotis, nagu seadus ette näeb,” kinnitas Saar.

Tema teada käib konstaabel tavaliselt kodus relvakappi kontrollimas, aga seekord oli vaja relv kohale viia. Vallavanema hinnangul peaks riigiasutuse juures ikkagi olema klientidele mõeldud parkla. “Ega siis relvaload pole ainus põhjus politseimajja minna. Seal antakse kätte ka ID kaardid,” sõnas Saar.

Üle tee asuva Karmeni tervisesalongi omanik Kersti Vaga ütles, et nende salongi esine parkla on küll linna omanduses, aga loomulikult häirib kliente see, et parkla on kogu aeg autosid täis. Lisaks juhtus sügisel parklas avarii, kui eakas autojuht tagurdas otsa tervisesalongi rattahoidlas olevale jalgrattale. Vaga rääkis, et pärast seda juhtumit on tal hommikuti tööle tulles mure, et äkki on seekord keegi salongi klaasseina sisse tagurdanud.

Tervisesalongi omanik leidis probleemi juures siiski ka positiivse külje. Nimelt jääb klientidele mulje, et neil on kogu aeg palju tööd, mis on ka loomulikult tõsi, aga kasulik reklaamitrikk on alati täis parkla ikkagi.

Riigi kinnisvara aktsiaseltsi kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Madis Idnurme kinnitusel asub Kuressaare politsei ja päästepiirkonna ühishoone kesklinnas bussijaama vahetus läheduses ning sinna pääseb linlane kerge vaevaga ligi nii jalgsi kui autoga.

Hoone juurde kuuluvas parklas korraldavad parkimist maja kasutajad. Olemasolevad parkimisvõimalused ei ole kindlasti halvemad kui teistel ametiasutustel Kuressaare linnas ja seega parkimisala laiendada plaanis ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 800 korda, sh täna 1)