Probleemne parkla (6)

Möödunud aastal Kuressaares avatud politsei- ja päästeameti ühine maja näeb küll ilus välja, aga kodanikud on hädas autode parkimisega, kui soovivad hoones asuvaid ametiasutusi külastada.

Hädas on ka päästjad, kelle operatiivautode garaaži tänava poole avanevad uksed kodanikud kinni pargivad. Ning läheduses asuva tervisesalongi omanik, kelle klientide autodele maja ees enam kohta pole.

Pahased on eakad inimesed, kes ID-kaardi järele minnes peavad libedatel tänavatel nende jaoks liiga pikki vahemaid läbima. Ning linnaelanike turvatunnet häirivad tänavatel relvadega ringi kõndivad jahimehed, kes soovivad politseis relvaluba uuendada.

Kohalikul tasandil teavad kõik osapooled probleemile lahendust. Parkla saaks rajada lagunenud hoone asemele Pihtla ja Transvaali tänava nurgal. Kuid tegemist on eraomandiga ning peremehe soovitud summat ei ole valmis välja käima ei Eesti riik ega Kuressaare linn.

Ilmselt algab nüüd aastaid kestev dokumendiralli, milles linnavalitsus nõuab ametkondliku parkla avamist kodanikele ja riigiametid leiavad vastuseks tuhat vabandust, miks seda teha ei saa. Kuid tavainimene käigu seni jala.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 455 korda, sh täna 1)