Staažikad kurikaelad pääsesid vabadusse (21)

Eile pärast viimaste kuritegude eest mõistetud karistust kõndisid Aleksander Jõginõlv ja Janek Toompuu Kuressaare kohtumajast välja käeraudadeta, sest pärast kaheksa kuu pikkust kinnipidamist mõisteti meestele tingimisi vangistus.

“Ma põrutan Valka ära ja loodan, et rohkem kohtu alla ei satu,” ütles Aleksander Jõginõlv kohtunikule.

“Ega me ei tahtnud tookord kellelegi viga teha,” selgitas ta mullu Valjala vallas toime pandud kuritegude tagamaid, lisades, et olukord lihtsalt võttis sellise pöörde.

Ka Janek Toompuu kinnitas pearaputusega, et kohtu alla ta rohkem sattuda ei taha. Süüpingis istunud pealinna noormees Karl Ristmägi kahetses juhtunut. Neljas süüdistatav on surnud.

Süüdistuse järgi tungisid vaid nädalapäevad vabaduses olnud Jõginõlv ja mõned kuud varem vanglast vabanenud Toompuu koos kolmanda kaaslasega mullu 26. aprillil Siiksaare külas asuvasse tallu. Jõginõlv lõi talus elavale mehele ja tema vennale rusikaga näkku. Toompuu äsas veel labidaga ühele mehele vastu kätt.

Mehed haarasid talust kaasa 288 euro väärtuses tööriistu, botased, kiivrid, radiaatori, tolmuimeja jm.

Toompuule pandi veel süüks avaliku korra rikkumist, sest mullu 4. jaanuaril tungis ta koos kaaslasega kallale tänaval jalutanud mehele ja peksis teda jalgadega.

Kümme päeva hiljem tekkis Toompuul arusaamatus Vaekoja pubis ning ta virutas vastasele rusikaga näkku ja õllekannuga mööda turja.

Veel üritas Toompuu Valjala vallas Kungla külas omavoliliselt siseneda ühe talumaja eluruumidesse, lükates teda takistanud 59aastast naist kaks korda vastu seina.

22aastast Karli süüdistati ka selles, et ta mullu 26. aprillil Rannakülas lõi kolmele mehele kõva esemega mööda pead.

Lisandusid veel mitmed vargused Tallinna Maximast ja Selverist ning Kuressaare Olerexi tanklast varastatud 11,2 l bensiini.

Jõginõlva kaitsja Alar Neiland jäi kokkuleppega igati rahule ning kinnitas, et tema kaitsealune oli igati rahulik noormees ning ei peaks rohkem vahi all olema.

Janek Toompuu kaitsja Alla Raudsepp ütles, et Toompuule süüks pandud asjad ei ole vastuvaidlematult tõendatud ning see, mis kokkuleppes kirjas on, ei tähenda, et Toompuu seda ka teinud oleks.

Ristmägi kaitsja Kersti Põld märkis, et tema kaitsealune kahetseb juhtunut.

Nii Jõginõlv kui ka Toompuu on korduvalt kohtu all olnud ning suurema osa määratud karistustest ka reaalselt vanglas ära kandnud.

 

Karistused

Jõginõlvale mõistis kohus üks aasta 9 kuud ja 8 päeva vangistust tingimisi kahe ja poole aasta pikkuse katseajaga. Toompuule mõisteti karistuseks kolm aastat vangistust kolme aasta pikkuse katseajaga. Ristmägile mõisteti 11 kuud vangistust tingimisi kahe ja poole aasta pikkuse katseajaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 132 korda, sh täna 1)