Juurdeehitus kütab kirgi (39)

Neljapäeva õhtul arutati Kuressaare linnavalitsuse saalis Tallinna tänav 14A hoonele planeeritava juurdeehitusega seonduvat. Vägagi pingelises õhkkonnas alanud koosolek lõppes siiski päris rahumeelselt.

Tegemist on Kuressaare kesklinnas asuva 1969. aastal ehitatud nn Lemmiku poega, kus esimesel korrusel on äriruumid, teistel korterid. Nüüd on plaanis hoone ees estakaadil asuv Tallinna 14A kinnistu hoonestada ja edaspidi peavad majaelanikud kodust tänavale pääsemiseks ületama võõra maaüksuse.

Tallinna 14A maaomanik Kalmer Mäekallas avaldas koosoleku alguses imestust, miks ta peaks oma maale ehitamiseks naabermaja elanike luba vajama. Pärast tutvumist linnavalitsuse otsusega 2005. aastast, mis kohustas teda sõlmima kõigi korteriomanikega notariaal-se lepingu juurdepääsu tagamiseks nende omandile, ta leebus ja kinnitas, et probleemi pole.

Majaelanikke esindavad trepikojavanemad väljendasid muret veel selle pärast, et seoses uue ärihoone rajamisega praeguse maja ees asuva platvormi asemele muutub raskemaks suuregabariidiliste esemete transport korteritesse.

Veel muretseti sademevee pärast, sest kui kõrvale ehitati Ajamaja, hakkas vihmavesi kogunema maja keldrisse.
Probleeme nähti ka heakorras, sest majaelanikele jäi arusaamatuks, kes tulevikus palkab kojamehe.

Kuressaare linnaarhitekt Hannes Koppel kinnitas, et uue hoone planeerimisel lähtuti sellest, et taastuks ajalooline tänavajoon. Maja üldilme muutumisele ta hinnangut andma ei hakanud, sest tema peab lähtuma kehtivast detailplaneeringust ja ehitusloast. Kindlalt oli ta vastu Tallinna 14 kortermaja fassaadi katmisele laudvooderdisega, väites, et viie aasta pärast on laudis pleekinud.

Koppeli poolt esile toodud ajaloolise tänavajoone taastamise kohta ütles keskmise trepikoja vanem Meeri Sepp, et ta on nõus sellega, et linn peab ilus olema, aga ei saa ju Kuressaare lossi anda uuesti piiskopi elamuks. Tema peamine mure oli seatud ligipääsu tagamisega trepikodadele. Sepa sõnul on küllalt näiteid, kus avalik rand on maaomanike poolt suletud.
Meeri Seppa ei vaimusta mõte, et tulevikus peab ta ka prügikotiga marssima läbi kaubanduskeskuse.

Koosoleku lõpuks otsustati, et lähiajal kutsutakse kokku Tallinna 14 majakoosolek, kus arutatakse vaid Tallinna 14A uusarendusega üles kerkinud probleeme.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 873 korda, sh täna 1)